1940

1940'lardan bu yana modası geçmeyen trendler

Moda her zaman kendini yenileyen bir sirkülasyona sahip. Ancak bunun yanında zaman ne kadar değişirse değişsin farklılık göstermeyen bazı noktalar var.

1.ZAMANSIZ DUMANLI GÖZ

Yaşınız saç veya göz renginiz hatta hangi yılda olduğunuz bile fark etmez. Dumanlı göz makyajı her yılın favorilerinden. Düz bir elbise, bazen bir ceket ya da şık bir bluz … Her daim asla fazla gözükmeyen şık bir çizgide olmak isteyenler için bu dumanlı görünüm hep favori.

2.KLASİK KIRMIZI DUDAKLARLER

Her daim iddialı her zaman havalı .... Evet kırmızı rujlardan bahsediyoruz. Eğer siz de basit bir kot pantalonu ya da sıradan bir eteği havalı bir görüntüye çevirmek istiyorsanız tek bir hamle yeterli olacaktır. Kırmızı bir ruj. Yıllardır değişmez ve yazısız bir kural molan bu ruj her daim bir kurtarıcı.

3.KAHKÜLLER

Kahküller her zaman için sevilen ve kullanılan trendlerden. Kısası Audrey Hepburn ile oldukça popüler olmuş normal boyları her durumda kullanılmış bir stil.

4.KEDİ GÖZÜ EYELINER

Eyeliner ile elde edilmiş kedi gözü bir görüntü yıllardır eskimez bir makyaj tarzı. 40'lı yıllarda oldukça sık kullanılan bu makyaj trendi zaman zaman popüleritesini yitirse de her zaman iddialı bir seçenek olarak cebimizde duruyor.

5.DRAMATİK KİRPİKLER

Uzun kirpik modası her daim var. Yoğun, siyah, ekstra uzatılmış kirpikler çoğunlukla kadınların ilk tercihi olmuştur. Hala oldukça tercih edilenbu kirpikler 50'li yıllarda öne çıkmıştı.

6.PERİ SAÇ KESİMİ

Bu kesim ismini biraz da Tinker Bell isimli periden alıyor. Kısa ve modern bir duruşu olan bu saç kesimi bir kez kullanılmaya başlandığında, genelde uzun saça geçilemiyor. Yıllardır modası geçmeyen bu kesim, cesaret istiyor.

7.VOLÜMLÜ SAÇLAR

Bu saç stili günlük hayatta pek tercih edilmese de, yıllardır kadınların şık görünmek istediğinde en kolay ulaştığı saç stilidir. Yapımı oldukça kolay bu tarz, uzun yıllardır kırmızı halıların da favorisi.

Önerilen Haberler