20 20

20'li Yaşlarda Cilt Bakımı

İleri yaşlarda cilt sorunlarıyla karşılaşmak istemiyorsanız 20'li yaşlarda cilt bakımına dikkat etmelisiniz.

Yüz temizleyiciler, peeling uygulamaları, güneş kremleri, sıkılaştırıcı kremler ve akne tedavileri yanlış uygulamalarla cildinize zarar verir. Bu uygulamalar doğru uygulandığında ise sağlıklı ve ideal görünüm elde edebilirsiniz.

NEMLENDİRİCİSİZ ASLA

Cilt bakımını ritüellerinizde cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmayı asla ihmal etmeyin. Cildinizin yağlı ya da karma özelliğe sahip olması, cildinizin kurumayacağı anlamına gelmez. Her ciltte kuruma görülebilir. Cilt tipinize uygun nemlendiricilerden destek alarak erken yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz.

GÜNEŞ KREMİ KULLANIMI

Dermatologlar, dışarı çıkarken en az SPF 30 içeren güneş kremi kullanmanızı öneriyor. Böylece güneşin zararlı etkilerinden korunarak yaşlanmayı yavaşlatabilirsiniz. Güneşin zararlı ışınları sadece yazın değil kışın da etkilidir. Bu yüzden her zaman bu korumaya ihtiyaç duyarsınız.

YÜZ TEMİZLEYİCİNİZİ GÜNCELLEYİN

Hala yüz temizleyici sabunları kullanıyorsanız artık onları güncellemenin vakti geldi. Kremsi yapıya sahip yüz temizleme sütleri, makyaj kalıntılarını yüzünüzü tahriş etmeden temizliyor, nemlendirerek besliyor.

AKNELER İÇİN UZMAN DESTEĞİ ALIN

Akne sorununuz 20'li yaşlarda da devam ediyorsa kaygılanmanıza gerek yok. Çünkü 20'li yaşlardaki kadınların yüzde 45'i akneli cilde sahip. Geceleri uyguladığınız cilt bakımı rutinlerine retinol içeren ürünler ekleyerek cildin kendi kendini tedavi etmesini sağlayabilirsiniz. Akne sorunu için uzman desteği almanız gerekiyor. Uygulayacağınız tedavi yöntemi için mutlaka doktor tavsiyesini göz önünde bulundurun.

PEELİNG UYGULAMA SIKLIĞI

20'li yaşlarda cilt kendisini çok sık yenilemediği için peeling uygulamalarına fazla ihtiyaç duymazsınız. 20'li yaşlarınızda peelingi azaltmak ileri yaşlarda daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

SIKILAŞTIRICI YÜZ KREMLERİNDE UZAK DURUN

Yüz sıkılaştırıcı kremleri 20'li yaşlarda kullanmak cildinize zarar verecektir. Anti-aging ürünlerde bulunan peptit maddesi cildinize zararlıdır. Bu madde genç yaşta ciltte yağlanmaya ve akneye neden olur. Bu nedenle ürün seçerken yaşınıza göre ürün seçmenizde fayda var.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler