2018/2019 Sonbahar/Kış Trendleri

2018/2019 Sonbahar/Kış Trendleri

2018/2019 Sonbahar/Kış sezonunun trendlerinde #metoo hareketinin etkisi büyük. Yeni sezonda tasarımcılar ilhamını güçlü kadın figürlerinden alıyor. İşte 2018/2019 Sonbahar/Kış sezonunda öne çıkan 10 trend.

Hayvan desenleri

Leopar, kaplan ve zebra... Vahşi hayvan figürleri 2018/2019 sonbahar/kış sezonuna damga vuracak. Güçlü, bağımsız ve cüretkar kadınların kendini ifade biçimlerinden birisi bu sezon hayvan desenleri olacak.

Deri elbiseler

Yine sonbahar kış sezonu için müthiş güçlü ve vahşi bir trend. Deri elbiseler pek çok farklı renkte ve formda karşımıza çıkarken iş kombinleriniz için oldukça zarif bir tercih olabileceği gibi gece kombinleriniz için de son derece seksi olabilir.

Pelerinler

Güçlü kadın hareketinin moda trendlerine bir diğer yansıması da pelerinler. Kendinizi bir süper kahraman, bir kraliçe, bir peri masalı kahramanı gibi hissettirecek pelerinlere dolabınızda yer açın.

Gümüş zırh

Gümüş payetli, boncuklu, metalik parçaları bu sonbahar kış sezonunda üzerimizde adeta bir zırh gibi taşıyacağız. İddialı, gösterişli ve fütüristik.

Tüvit

Tüvitin son sezonlarda adım adım gardırobumuza girişini seyrettik. Hatta 2018/2019 sonbahar kış sezonuna damga vuracak trendler arasında çoktan yerini aldı bile.

70'lerin kahverengi tonları

Bu sezon geri dönüş yapan trendlerden bir tanesi 70'lerin kahverengi tonları. Kestane rengi, bej, çikolata, kiremit rengi... Her birini yeni sezonda bolca göreceğiz. Fakat merak etmeyin oldukça yeni ve fresh formlar bizi bekliyor.

Pileler

Pileli etekler yavaş yavaş kaybolmaya başladı derken 2018/2019 sonbahar kış podyumlarında yeniden karşımıza çıktı. İyi ki de kaybolmadı.

Logo deliliği

Markaların logolarını gözümüze sokmalarına artık gözümüz alıştı. Alıştıkça logolar daha da büyüdü, kemerler ve çantalardan sonra kazaklara ve bluzlara işlenmeye başladı. Seviyorsan markaya bağlılığını göster.

Kat üstüne kat

Asla azla yetinmeyin. Hele ki kış geliyorsa. Sezonun en sıcak trendi belki de kat kat trendi. Hemen büyük beden montlara yatırım yapmaya başlayın.

İpek

Biraz Kraliçe Elizabeth'in retro ipek fularının da etkisiyle çiçekli ipek kumaşlar sezona hızlı bir giriş yaptı. Yeni sezonda ipek fularlar ve şallar tercih edilebileceği gibi elbise formunda sezona damga vuracağa benziyor.

Kaynak:Duygu Bay / PembeNar Özel

Önerilen Haberler