2019

2019'a Damgasını Vuracak Olan Makyaj Trendleri

Podyumlarda kıyafetler kadar makyajların stilleri de belirleniyor. İşte, bu sene de podyumlardan sokaklara esecek moda rüzgarında makyaj trendleri de belirlendi. Birbirinden farklı 2019'da devrim yaratacak makyaj trendleri…

2019 yazın kıyafetleri belirlenirken makyaj trendleri de kendi kurallarını yazmaya başladı. İşte, sokaklarda ve şık gecelerde görmeye alışmamız gereken makyaj stilleri...

ALTIN DUMANLI GÖZ MAKYAJI

Gözlere kalemin dağıtıldığı, buğulu bir hava veren ve kirpik diplerine altın dokunuşlar ekleyen bu makyajda kirpikler doğal ve dudaklar nude oluyor.

SÖRFÇÜ PLAJ MAKYAJI

Doğal ve denize girdikten sonraki görünüşü yansıtan bu makyajda çok hafif bir ten makyajının ardından şeftali rengi allık ve far sürülüyor. Kirpiklere ve dudaklara dokunulmayan stilde, kahverengi far ile göz dipleri renklendirilebiliyor.

ODAK NOKTASI OLAN IŞILTI

Geçen sezon sıklıkla karşımıza çıkan ışıltı bu sene biraz değişime uğruyor. Tek bir noktada yüzün yıldızını parlatan ışıltıda, gözler metalik ışıltılı bir far ile aydınlatılıyor. Üzerine oldukça belirgin bir eyeliner sürülüyor. Nude dudaklarla ilgi gözlere çekiliyor.

GRAFİK EYELİNER

Geçen dönem ara ara gördüğümüz grafik eyelinerler bu sene daha çok sokaklarda olacak. Keskin uçlu bir eyelinerla dilediğiniz grafik çalışmayı yapabileceğiniz bu makyaj trendi daha çok modernist bir algı oluşturuyor.

FRANSIZ/PARİZYEN MAKYAJ

Çok cesur ama bir o kadar vamp bir görünüm elde ettiren bu makyajın yıldızı kırmızı ruj oluyor. Daha çok kendine güvenen kadın imajı çizen bu stilde neredeyse yok denecek kadar ten makyajı ve rimelsiz kirpikleri kırmızı rujlarla kombine ediyoruz. Yüzü canlandırmak için ise biraz bronzer kullanılabiliyor.

TABLO GİBİ GÖZLER

Bu senenin favorisi görünen tablo gibi gözlerde, farı adeta boya ve göz kapaklarını tuval gibi kullanıyoruz. Yapması ve kullanması oldukça zor olsa da şık gecelerde göreceğimizden eminiz.

KALIN KAŞLAR VE BELİRGİN KİRPİKLER

Kalın kaş modası kaldığı yerden devam ediyor. İyi bir kaş fırçası ve rimel ile bu ikiliyi yakalayabilirsiniz. Kalın ve gür bir kaş, dolgun ve uzun kirpiklerle eşlik ettiğinde büyüleyici gözler ön plana çıkıyor.

DUDAKLARDA METALİK IŞILTI

Geçen sezon da iddialı bir çıkış yakalayan metalik ışıltı, bu sene de yerini aldı. Kusursuz bir ten makyajını hafif bronzerla süsledikten sonra göz makyajını geri plana atıyoruz ve tabi ki metalik bir rujla tamamlıyoruz.

KİRPİK DİBİNE ÇEKİLEN EYELİNER

Sadece kirpik dibine çekilen bir eyelinerdan ibaret olan bumakyaj podyumlarda yerini aldı bile. Ancak sokaklarda ne kadar yerini alır onu bilemiyoruz.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.