2019

2019'un Fitness Trendleri

Spor salonlarında daha aktif ve daha verimli spor yapabilmek için 2019'un fitness trendlerine yakından bakabilirsiniz.

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİLER

Performans takip cihazları, akıllı saatler ve kalp atışı takip cihazı gibi yeni nesil giyilebilir teknolojiler, son yılların trend fitness alışkanlıklarından biri haline geldi. Spor yapmayı kolay ve bilinçli hale getiren giyilebilir ürünler, 2019'da da yükselişini sürdürerek en çok kullanılan fitness araçlarından biri olacak.

EKİPMAN KULLANMADAN YAPILAN EGZERSİZLER

2019 fitness programına ekipman kullanmadan yapılan egzersizler ekleniyor. Plank, push-up gibi hem kas güçlendirici hem de yağ yakıcı hareketler fitness programı listelerine üst sıralardan giriyor. Spor salonundan bağımsız olarak da yapılabilen ekipmansız hareketler, ev ve iş yerlerinde de uygulanabildiği için hızla yükselen bir trend haline geldi.

İLERİ YAŞLAR İÇİN FİTNESS

İleri yaşlar için daha çok koruyucu ve önleyici amaçlı olarak yapılan fitness, kemik ve kas sağlığını korumak için ideal bir seçenektir. İleri yaşta fitness yapmak pek çok sağlık sorunu için önleyici tedbir niteliğinde işlev görmektedir.

GRUP DERSLERİ

Spor yapmayı daha kolay ve eğlenceli hale getiren grup dersleri, takım sporlarının popülerliğini koruması ile daha da fazla önem kazandı. Fitness salonlarında da yükselen bir trend haline gelen grup dersleri, 2019'ın fitness trendleri arasında yer alıyor.

İŞLEVSEL ANTRENMANLAR

İşlevsel antrenmanlar daha çok koordinasyonuve dengeyi sağlamaya dönüktür. Kuvveti koruma ve hareketleri koordineli şekilde yapmayı sağlayan fonksiyonel antrenmanlar, günlük hayatta işlevsel hareket etmeyi ve daha hızlı manevralar yapmayı sağlıyor.

HIIT

HIIT (High-Intensity Interval Training), evde bile yapılabilecek pratik bir antrenman tarzıdır. Yüksek tempoda yapılan HIIT, kısa süreli bir egzersizdir. Kısa süreli dinlemelerle yüksek tempoda gerçekleştirilen antrenman 30 dakikayı geçmemelidir. Kısa antrenmanlarla sıkılmadan spor yapabilirsiniz.

YOGA

Kasları güçlendirmek ve yağ oranını azaltmak gibi fiziksel etkileri olan yoga, aynı zamanda ruhsal dengeyi de korumayı sağlıyor. Yoga yaparak hem dış görünümünüzü istediğiniz forma sokacak hem de iç dünyanızı güzelleştireceksiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler