2019

2019'un Göz Kamaştıran Nişan Siluetleri

2019 abiye trendleri rüya düğünlerin asil gelinlerde, elegant nişan törenlerindeki kusursuz gelin adaylarına kadar her kadının ışıltısını zirveye taşıyacak özel tasarımları şekillendirmeye başladı.

2018 gösterişli moda haftalarının, pulların , sokak stillerinin , neon renklerin yılı olduğu kadar 2019'da saflığıyla ışıldayan kusursuz ve güçlü kadınların yılı olarak yükseliyor.

Oleg Cassini uzun kış gecelerinden taptaze bahar esintisiyle dolan bol güneşli günlere kadar her dönem ve konseptteki etkinliklerde eşsiz kadınlara eşlik edecek rehberde yeni yılın favorilerine uzanan kapıyı aralıyor.

SADELİKLE IŞILDAYAN ELEGANT KADINLAR:

2018'in favorileri arasında yer alan sadeleşme trendi 2019 trendleri arasındaki yerini koruyor. Naif ve elegant kadınların doğal ışıltısını ortaya koyan abartılı detaylardan uzak yalın tasarımlar 2019 nişan elbiselerinin favorileri arasında bir adım öne çıkarken isteme ve söz etkinliklerinde de uygun bir seçenek sunuyor. Siyahtan bordoya, kremden haki yeşile kadar geniş renk skalasıyla her tene uyum sağlayan tasarımlar balıktan A kesime kadar farklı model seçenekleriyle de göz dolduruyor. Minimal saç aksesuarları, ayakkabı ve çantalar duru görünümü eksiksiz şekilde tamamlayarak ideal kombinleri oluşturuyor.

DESENLER DOĞADAN ESİNLENME DEVAM EDİYOR

2018'le birlikte gelen doğaya dönüş etkisi 2019'da zirveye ulaşıyor. 2019 gelinlik trendlerinde de karşımıza çıkan renkli ve büyük çiçekler, nişan elbiselerinde de sıkça kullanılan detaylar arasında. Özellikle kendinden desenli kumaşlar ve ince tüllerle kusursuz şekilde bütünleşen çiçek desenleri, bahar aylarında yapılacak nişan törenlerinde gelin adaylarının romantik tercihleriarasında yer alıyor. Doğal dağınık topuzlar ve dalgalı saçlarla kombinlenebilen floral desenler, minimal parıltılar taşıyan aksesuarlarla kombinlendiğinde gerçek bahar havasını estiriyor. Doğadan esinlenme etkisi gökyüzünden ilham alınarak yıldızların sonsuz ışıltısını abiyelerde ön plana çıkarıyor. Gecenin eşsiz gökyüzü tonlarını yıldız ışıltılarıyla bir araya getiren tasarımlar, ışıltılı aksesuarlarla tamamlandığında nefes kesen etkiyi yakalıyor ve gecenin asıl yıldızının ışıltısını artırıyor.

OMUZ DEKOLTELERİ

2019'un asil ve elegant kadınlarının stiline kusursuz şekilde oturan omuz dekolteleri omuzları ve boyun bölgesini hafifçe vurgulayarak nişan elbisesi arayışındaki gelin adaylarının zarafetini etkili şekilde ortaya koyacak seçenekleri sunuyor.

Balı, A kesim ve ball gown olarak farklı etek formlarıyla da başarılı şekilde bir araya getirilebilen omuz dekolteleri asaletiyle ön plana çıkmak isteyen her kadını memnun edebilecek formalara sahip. Vücudun üst bölgesini zarifçe vurgulayacak gösterişli ve uzun küpeler, abartıdan uzak sade kolyelerle kolayca kombinlenebilen yaka kesimi göz kamaştıran gelin adaylarının stiline naif bir dokunuş sağlıyor.

İŞLEMELER VE PAYETLER

2018'de yükselen parlak renkler ve pul dokulu kumaş trendlerinin ardından 2019'da payetlerin ve ışıltılı kadınların yılı oluyor. Kış aylarındaki yeni yıl telaşından baharın taze havasıyla canlanan özel etkinlik düğün ve nişan mevsimine kadar her elbise konseptinde payetlere ve ışıltılara rastlamak mümkün olacak. Pul ve payetleri ince el işçiliğinin örneği olan özel işlemelerde görebileceğimiz gibi, tasarımlardaki bütün kumaş dokusunda da başarılı şekilde kullanıldığını görebiliyoruz. Payetli kumaşlar, son yılların çok sevilen trendi halter yakalar ve zamansız kesimlerden olan straplez kalıplarla birleştiğinde gösterişli kadınları hayalindeki görüntüye kavuşturuyor.

MİNİMAL VOLANLAR VE PÜSKÜLLER

80'lerin vazgeçilmezi volanlar ve püsküller retro akımların trendlere yön vermesiyle birlikte günümüz trendleri arasında hızla yükselişe geçmişti. 2019 Nişan elbiseleri trendlerinde de sıkça karşımıza çıkan volan detayları büyük ve gösterişli kalıplar yerine minimal ve kullandığı bölgeye hafif hareket katacak şekilde yeniden düzenlenerek trendler arasında yerini aldı. Göğüs ve bel bölgesine hafif geçişli hareketler yaratacak şekilde enerji katan volanlar sade ve net kalıpları daha dinamik hale getiriyor. Göğüs bölgesinde yer alan püsküller zarif yaka kesimine ve omuzlar vurgu yaparken bel bölgesini hafifçe gizliyor. Her vücut tipine uygun konumlandırılabilmesiyle kolayca uyum sağlayan volan ve püskül detayları 2019 abiyelerinin enerjik detayları olarak öne çıkıyor.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.