2019 yazının favori festivalleri

2019 yazının favori festivalleri

Yazın sıcak ve enerjik günlerini eğlenceye çevirmek ve doyasıya coşmak istiyorsanız 2019 yazının favori festivallerinden kendinize bir takvim oluşturabilirsiniz.

Dünyanın farklı yerlerinde gerçekleştirilen en özel ve coşkulu yaz festivalleri ile farklı deyimler yaşayabilirsiniz. İşte 2019 yazının favori festivalleri…

LA TOMATINA, BUNOL / İSPANYA

Tarih: 28 Ağustos 2019

La Tomatina Festivali, dünyanın en tanıdık festivallerinden biridir. Valencia'da gerçekleşen festival, bu yıl 74. kez düzenlenecek. Bir günlük bir festival olan La Tomatina Festivali, yüzlerce ton domatesin kamyonlarla sokaklara dökülmesi ile kutlanıyor.

GLASTONBURY FESTİVALİ, SOMERSET / İNGİLTERE

Tarih: 26-30 Haziran 2019

1970'ten bu yana her yıl gerçekleştirilen Glastonbury festivali birkaç gün süren ve farklılıklarla dolu bir eğlence organizasyonudur: Müzik ev dansın eşsiz uyumu bu festivalde farklı konsepti ile karşınıza çıkacak.

SHAKESPEARE IN THE PARK, NEW YORK / ABD

Tarih: 21 Mayıs-23 Haziran

Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında tekrarlanan Shakespeare In The Park, ücretsiz katılım sağlaması ve doğanın kalbine yolcuk yapma konsepti ile sizleri bekliyor. Tiyatral bir konsepti olan bu festivalde bu sezon 3 farklı oyun sahne alacak.

FESTIVAL D'AVIGNON, AVIGNON / FRANSA

Tarih: 4-23 Temmuz 2019

1947'den bu yana Avigon şehrini sanata bağlayan Fesitval d'Avignon, aynı zamanda dünyanı en büyük çağdaş sanat etkinliklerinden biri olan özelliğine sahip.40'tan fazla sanat ve drama gösterisine sahne olan festivalde sanat doyacaksınız.

SALZBURGER FESTSPİELE, SALZBURG / AVUSTURYA

Tarih: 20 Temmuz – 31 Ağustos 2019

Salzburger Festspiele, klasik batı müziğinin en özel sanatçılarından Wolfgang Amadeus Mozart'ın doğum yeri olan Salzburg'ta gerçekleştiriliyor. 1920'den bu yana düzenlene festival, ünlü orkestra sanatçılarını bir arya getiriyor.

JUST FOR LAUGHS, MONTRÉAL / KANADA

Tarih: 10-28 Temmuz 2019

Just for Laughs, bol eğlenceli ve bol kahkahalı uluslar arası bir komedi festivalidir. 1983'ten bu yana düzenlenen festival İngilizce olarak düzenleniyor. Şehri kaplayan eğlence atmosferi canlı performans ve etkinliklerle doyumsuz anlar yaşatıyor.

COMIC CON, SAN DIEGO / ABD

Tarih: 18-21 Temmuz 2019

Roman ve çizgi film festivali olan Comic-Con, fantastik ve bilim kurgu yazarlarını bir araya getiriyor. Çeşitli televizyon ev sinema direktörlerinin de yer aldığı festival özel çizgi film atölyeleri ve video oyun aktiviteleri ile unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlıyor.

WAKİNG LIFE FESTIVAL, CRATO / PORTEKİZ

Tarih: 14-19 Ağustos 2019

4 bin nüfuslu Crato kasabasında gerçekleştirilen Waking Life Festival, farklı kesimlerden insanların bir araya geldiği müziğin ve yaratıcılığın buluştuğu özel bir konsepte sahiptir. Doğa ortamında sanatın keyfini çıkarmak sizin çok farklı bir deneyim olacak.

Önerilen Haberler