2019 Yılı Dünyanın En Pahalı Şehirleri

2019 Yılı Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Seyahat etmek isteyenlerin ikinci kez düşüneceği hem yaşanması hem de gezilmesi oldukça maliyetli olan bu ülkelerin listesi seyahatseverler tarafından merak edilebilir. İşte, dünyanın en pahalı 10 şehri...

The Economist Intelligent Unit 2019 yılı verilerine dayanarakDünya Çapında Yaşam Maliyeti raporunu yayınladı. Yaşam masrafları ve turistik faaliyetleri gibi yaklaşık 160 veriye göre hazırladığı raporda dünyanın bu seneki en pahalı şehirleri belirlendi.

10. LOS ANGELES - KALİFORNİYA

ABD'nin en kalabalık ikinci şehri olan Los Angeles, yaşam standartlarının yüksekliği sebebiyle en pahalı şehirlerde 10. sırayı kapıyor.

9. TEL AVİV - İSRAİL

Son yıllarda İsrail'in turizm merkezi haline gelen Tel Aviv, pahalı şehirlerde geçen sene de 9. sıradaydı.

8. NEWYORK - ABD

ABD'nin en kalabalık şehri olan ve finans merkezi haline gelen Newyork, dünyanın CEO'larına ev sahipliği yapıyor. Haliyle her zaman en pahalı şehirlerde yerini koruyor.

7. KOPENHAG - DANİMARKA

Muhteşem mimarisi, yüksek yaşam standartları ile bildiğimiz Kopenhag, aynı zamanda turizm merkezi.

6. SEUL- GÜNEY KORE

Dünyanın en kalabalık şehirleri arasında olan Seul, Asya'nın en büyük metropollerinden. Güney Kore gibi son zamanlarda teknoloji devi haline gelen bir ülkenin yaşam aktivitelerini tek başına sırtlanıyor.

5. OSAKA - JAPONYA

Japonya'nın en büyük ikinci kenti olan Osaka, Japonya gibi kalabalık ve canlı bir ülkenin yaşam standartlarını koruyor ve bu da onu pahalı bir şehir haline getiriyor.

4. CENEVRE - İSVİÇRE

Dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biri olan İsviçre, herkesin yaşamak isteyeceği bir ülke. Cenevre ise bu yaşam standartlarına ayak uydurmuş pahalı bir şehir.

3. ZÜRİH - İSVİÇRE

Bilim adamları ile sürekli gündemde olan İsviçre'nin iki şehir çıkarması şaşırtmadı. Başkent Zürih de en pahalı şehirler arasında yerini koruyor.

2. HONG KONG - ÇİN

Çin'in ekonomik olarak oldukça aktif olan bu turistik şehri çok rağbet görüyor. Hali ile en pahalı şehirlerden bir oluyor.

1. PARİS - FRANSA/ SİNGAPUR - SİNGAPUR

Birinci sırayı Paris ve Singapur paylaşıyor. Avrupa'nın incisi Paris ve Asya'nın yükselişi durdurulamayan gücü Singapur adeta zenginlik abidesi şehirler.

Önerilen Haberler