23 Nisan

23 Nisan'da Gidebileceğiniz 5 Vizesiz Rota

23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı'nın hafta içi güne denk gelmesi ile küçük bir bahar tatili yapma fırsatı doğdu.

Bahar tatili fırsatını küçük bir yurt dışı gezisine dönüştürmek isteyenler için vizesiz gidilen ülkeler cazip rotalar sunuyor.

MAKEDONYA

Küçük bir balkan ülkesi olan Makedonya'da, 3-4 günlük tatilde doyasıya zaman geçirebilirsiniz. Vardar nehri boyunca uzanan Üsküp, Ohrid gölü manzaralı Ohrid, Tetova ve Bitola (Manastır) ile özel bir rota oluşturabilirsiniz. Bu rotalardan oluşan tatil ile çok özel doğal ortamları ve mimari yapıları görebilirsiniz.

GÜRCİSTAN

Karadeniz sınırımızda yer alan Gürcistan, vizesiz ve hatta pasaport bile olmadan sadece kimliğinizle seyahat edebileceğiniz özel bir ülkedir. Kara yolu ile ulaşabileceğiniz Batum'da dünyanın en büyük 2. botanik bahçesini görebilir, Piazza Meydanı'nda aşk ve hoşgörü heykeli olan Ali-Nino heykelini fotoğraflayabilirsiniz.

UKRAYNA

Sadece kimliğinizi yanınıza alarak gidebileceğiniz bir başka ülke de Ukrayna'dır. Bütçe dostu bir tatil için ideal bir rota olan Ukrayna, zengin mutfağı, eğlenceli yaşam tarzı ve mimari güzellikleri ile ziyaretçilerini bekliyor.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ

Akdeniz'in 3. büyük adası Kıbrıs, Nisan ayında yaz mevsimini yaşatıyor. Doğası, iklimi, tarihi ve özgür hayatı ile turistleri kendine çeken KKTC, 3-4 günlük kısa tatilde "deniz kum güneş" keyfi yaşamak isteyenler için ideal bir seçenektir. Bellapais manastırı, Girne Kalesi, Lefkoşa ve Büyük Han gibi önemli yerlerle rotanızı zenginleştirebilirsiniz.

BOSNA HERSEK

Tarihi güzellikleri ile hafızalara kazınan Bosna Hersek, vizesiz olarak gidebileceğiniz bir rotadır. Mostar Köprüsü ile özdeşleşen bu küçük ülkede, gezebileceğiniz doğal alanlar, tadabileceğiniz özel lezzetler mevcut. Üstelik tüm bunları oldukça düşük bir bütçe ile yapacaksınız.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.