4 Adımda Aşkta Güveni Kazanın

4 Adımda Aşkta Güveni Kazanın

Günümüz ilişkilerinin en büyük eksikliklerinden biri; güven duygusu. Ya göründüğümüz gibi olmuyoruz ya da olduğumuz gibi görünmüyoruz. Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan güven duygusunu 4 adımda kazanmak mümkün.

1.DÜRÜSTLÜKTEN TAVİZ VERMEYİN

İlişkide güven duygusunu tam anlamıyla sağlamak için pembe yalandan bile uzak durmak gerek. Güven duygusu, kolayca sarsılan ve zor yerine gelen bir duygudur. Pembe yalanlar söylemek, kötü niyetli olmasa da karşıda yalan söyleyebilen bir karakter imajı doğurmaktadır.

2.SEVGİYİ İSPATLAMAK

Sevgiyi ispatlamak demek, yarışırcasına hamleler yapmak değil, samimi ve doğal şeyler yapmaktır. Karşınızdaki kişinin size tam anlamıyla güven duymasını istiyorsanız, ona kendisini özel hissettirecek şeyler yapmalısınız. Bu hareket ona ne kadar değer verdiğinizi hissettirecektir.

3.ORTAMLARDA BERABER OLMAK

Güven duygusunun sarsıldığı yerlerden biri de 3. kişilerin bulunduğuortamlardır. Çiftlerin birbirlerini kıskandıracak hareketlerde bulunması güven duygusunu direkt olarak sarsmaktadır. Güven sorununu yıkmak için ortamlarda beraber olarak samimi davranışlarda bulunmak gerekir. Böylece çiftler, birbirlerine en riskli ortamda bile bağlılıklarını göstererek güven duygusunu inşa edebilirler.

4.HABERSİZ BIRAKMAYIN

Adım adım rapor vermek ile haberdar etmek arasında fark var. Uzun saatler habersiz bırakıyor ve gelen mesajlara cevap vermiyorsanız, bu durum hem güven duygusunu hem de sevgi hissini azaltacaktır. Karşıdakinin size olan güveninin sarsmak istemiyorsanız, uzun süre habersiz bırakmayın.

Önerilen Haberler