4 Adımda Cildinizi Kusursuzlaştırın 4 Adımda Cildinizi Kusursuzlaştırın

4 Adımda Cildinizi Kusursuzlaştırın

Cilt bakımı için yeterli zamanı bulamayanlar 4 pratik adımda ciltlerini kusursuzlaştırabilirler.

1. TEMİZLİK

Geceleri cilt temizliği yaparak gün boyu cildinizde biriken kiri arındırın. Bunun için cilt maskeleri veya temizleyici cilt kremlerini tercih edebilirsiniz.

2. GÜNEŞTEN KORUNUN

Cildinizi güneşten koruyamıyorsanız en pahalı yaşlanma önleyici kremi kullansanız da istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Cildiniz için uygun faktörde güneş koruyucu krem kullanarak cildinizi yüzde 90'a kadar güneşten koruyabilirsiniz.

3. CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN

Cildine önem veren ama yeterince zamanı olmayanlar, nemlendirici kremler kullanarak ciltlerini nemlendirebilirler. Oldukça pratik bir yöntem olan nemlendirici kremler, ileriki yaşlarda sizin için kurtarıcı işlevi görecek. Bol bol su içerek cildinizin nemlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

4.YANLIŞLARDAN KAÇININ

Kusursuz bir cilt için sadece yapmak değil doğru yapmak da önemlidir. Avuç avuç krem sürmek doğru olmadığı gibi, rastgele krem kullanmak da doğru değildir. Hangi kremin cildinize uygun olduğunu anlayıp doğru miktarda uygulamak gereklidir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler