5 adımda çabasız şıklık

5 adımda çabasız şıklık

Çabasız şıklık akımı, diğer adıyla "Normcore" her tarza uygun formlara dönüşerek yeni bir giyim stili oluşturdu. Ünlü isimlerin de tercih ettiği çabasız şıklık trendi oldukça basit adımlardan oluşuyor.

Hem şık hem de rahat olmayı sağlayan çabasız şıklık akımı, özellikle sokak stilinde özgür seçenekler sunuyor. Özgür giyim konseptini yakalamak için yapmanız gerekenler ise oldukça kolay.

RENKLERİ KAVRAYIN

Normcore akımının renkleri genellikle siyah ve beyaz tonlardadır. Ana renkler dışında fazla rengin kullanılmadığı kombinlerde sade ve minimal çizgi korunuyor.

TOPUKLUYA VEDA EDİN

Şık olmak için topuklu giymek zorunda değilsiniz. Normcore akımı ile rahatlığın getirdiği şıklıktan faydalanmak için topukluları bir kenara bırakıp spor ayakkabılarla rahatlayabilirsiniz.

MAKYAJDA VE SAÇTA DOĞAL DOKUNUŞLAR

Şık görünmek için abartı makyajlar ve gösterişli saçlara ihtiyacınız yok. Doğal görünümlü makyaj ve saçla rahat kombini tamamlayarak günün tadını çıkarabilirsiniz.

BASIC TİŞÖRTLER

Üst parça tercihi olarak basic tişörtler ideal seçenektir. Siyah beyaz çizgili tişörtler ve minimal tasarımlar özellikle yaz kombinlerini çabasız şekilde şık yapmayı sağlıyor.

PANTOLONLARDA RAHATLIĞI TERCİH EDİN

Çabasız şıklıkta tek renk ve rahat parçalar öne çıkıyor. Pantolon tercihi olarak rahat tasarımlar alt giyim için ideal parçadır. Pantolonun tarzında ise tamamen özgürsünüz.

Önerilen Haberler