5 adımda kusursuz bacaklara sahip olun

5 adımda kusursuz bacaklara sahip olun

Kusursuz ve pürüzsüz bacaklara sahip olmak düşündüğünüz kadar zor değil. Evinizde uygulayabileceğiniz basit yöntemlerle bacaklarınızı ideal forma sokabilirsiniz.

Badem yağı, salatalık ve karbonat gibi malzemeler kullanarak yapacağınız pratik uygulamalar ile bacaklarınızı mükemmel görünüme kavuşturabilirsiniz. İşte yapmanız gerekenler…

1.BACAK MAKYAJI

Işıltılı pudrayı kaval kemiğinizin üzerine fırça ile sürün. Bacaklarınız bronzsa aynı bölgeye nemlendirici uygulayarak çekici ve doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

2.BADEM YAĞI UYGULAMASI

Ilık bir duş alıp badem yağı ile bacaklarınıza masaj yapın. Bu basit uygulama ile bacaklarınız nemlenecek ve günün yorgunluğunu atacaksınız.

3.FIRÇA MASAJI

Bacaklarınızdaki kan dolaşımını artırmak, selülitlerden kurtulmanızı sağlayacak. Eczaneden alacağınız hassas fırça ile ayaklarınızdan yukarı masaj yapar gibi bacaklarınızı fırçalayın. Bu uygulama bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırarak selülitlerden daha hızlı şekilde kurtulmanızı sağlayacak.

4.SALATALIK FORMÜLÜ

Besin değerleri ile özel bir gıda olan salatalık, cilt için de oldukça faydalıdır. İdrar sökücü özelliği ile bacaklardaki şişkinliklerin azalmasını sağlar. Böylece bacaklarınız ideal görünüme kavuşur.

5.BACAKLARINIZA AYDINLATICI UYGULAYIN

Bacaklarınızın bazı bölgelerinin diğer kısımlarına göre daha kalın olduğunu düşünüyorsanız aydınlatıcıdan yardım alabilirsiniz. Doğru noktalara vuruş yaparak ince ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Önerilen Haberler