5 Dakikada Sabah Sporu

5 Dakikada Sabah Sporu

5 dakikada sabah sporu yapmak ister misiniz? Pratik ve etkili egzersizlerle güne enerjik şekilde başlayabilirsiniz.

Günlük hayatın yoğunluğundan spor salonuna gitmeye, parkurlara çıkmaya zaman bulamıyorsanız, 5 dakikada yapabileceğiniz egzersizlerle sportif bir yaşama kavuşabilirsiniz.

SQUAT

Bayanların vücudunu şekillendirmesi için en ideal hareketlerden biri squattır. Kalçayı geri doğru çıkarıpsandalyeye oturur gibi dizlerinizi kırarak eğilip kalkın. Zamanla kalça ve bacaklarınızın sıkı hale geldiğini göreceksiniz. Squatı 2-3 set ve 10-12 tekrarla tamamlayabilirsiniz.

BİR SAĞA BİR SOLA

Sağa ve sola manevra yaparak egzersizini zenginleştireceksiniz. Dizlerinizi kırıp gövdenizi sola başınızı sağa çevirin sonra gövdenizi sağa başınızı sola çevirin. Bir sağa bir sola manevralar yaparak hareketi devam ettirin.

MASA HAREKETİ

Bu harekette vücudunuz bir masa şeklini alacak. Sırtınız yere doğru gelecek şekilde eliniz ve ayaklarınız üzerinde durun. Sonra sağ elinizi sol tarafa atarak büküp elinizi tekrar yerine koyun. Sonra sol elinizi sağ tarafınıza atıp vücudunuzu büküp elinizi tekrar aynı yerine koyun. Sağ ve sol elinizi dönüşümlü olarak hareket ettirerek vücudunuzu bir burgu gibi bükün.

ŞINAV

Şınavın nasıl yapıldığını bilmeyen yoktur. 2-3 set halinde 10-12 tekrarla şınav çekin. Gücü, karın kaslarından alarak şınav çekmeye özen gösterin.

ESNEME HAREKETİ

Son hareket biraz dans figürlerini andırıyor. Dizinizi yukarı doğru çekin. Sonra dizinizi geri atın ve üzerine doğru çömelin. Dizinizi mümkün olduğu kadar geriye atıp esnemeye çalışın. Sonra aynı hareketi diğer dizinizle yapın.

Artık kısa süre sabah sporunu yaparak güne enerjik ve dinç şekilde başlayabilirsiniz.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler