5 Pratik Makyaj Hilesi

5 Pratik Makyaj Hilesi

Makyaj yapmak için her zaman bolca zamanımız olmuyor. Bazen de makyaj yaparken zorlanabiliyoruz. Birazdan okuyacağınız 5 makyaj hilesi ile makyaj yapmak artık daha kolay olacak.Kapatıcı hilesi

Hemen çıkmanız gerekiyor, hiç vaktiniz yok ama makyajsız görünmek de istemiyorsunuz. Sadece kapatıcı kullanarak aydınlık bir yüze sahip olabilirsiniz. Kaş çevresi, göz çevresi, çene ve burun kenarına nokta nokta kapatıcı dokundurup iyice yedirin. Bu sayede yorgunluğun izini silebilirsiniz.

Ten renginize uygun kapatıcılar ve avantajlı fiyatlarını öğrenmek için tıklayın!

Rujun çıkmasını önleyen pudra hilesi

Özellikle kırmızı gibi ruj tonları sık sık tazeleme gerektirir. Bazen ruju tazelemeyi unutur ve garip bir dudak ile dolanır dururuz. Kırmızı gibi tazelemeye ihtiyaç duyan koyu renk rujları sürerken pudra kullanın. 1 kat ruj, 1 kat hafif pudra ve sonra yeniden ruj sürerseniz tüm gün kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Gözleri iri gösteren kalem hilesi

Gözlerinizi daha aydınlık ve daha iri göstermek istiyorsanız ihtiyacınız olan kudret beyaz veya ten rengi göz kaleminde saklı. Gözün içine doğru kirpik diplerine açık renk göz kalemi sürer ve birkaç kaç maskara ile tamamlarsanız gözleriniz daha iri görünecektir.

Renkli göz kalemleri ve fiyatları için tıklayın!

Kuruyan maskara fırçası hilesi

Maskara sürekli açıp kapanan bir makyaj ürünü olduğu için kuruyabilir. Maskaranızın fırçası kuruduğunda hemen atmayın. Sıcak suyun altına maskarayı tutun ve temizleyin. Ardından kullanmaya devam edebilirsiniz.

Dağılan eyeliner için pudra hilesi

Eyeliner halihazırda sürmesi zor bulunan kozmetik ürünlerdendir. Eyelinerın çabuk dağılmaması için eyelinerın biteceği yere yani alt kirpiğin hemen altına pudra sürerseniz aşağı akmasını önleyebilirsiniz.

Rengarenk eyelinerları incelemek için tıklayın!

Önerilen Haberler