7 Adımda Canlı ve Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olun!

7 Adımda Canlı ve Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olun!

Sağlıklı görünen kusursuz bir cilt her kadının hayali. Çok fazla para harcamadan birkaç ufak detayla sağlıklı ve aydınlık görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

İşte aydınlık bir cilde sahip olmak için izlemeniz gereke 7 adım...

Cildinizi Nemlendirin

Sağlıklı ve aydınlık bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken ilk ve en önemli kural cildinizi nemlendirmek. Makyaj öncesi ya da sonrası cildi nemlendirmek makyajınızın daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

Aydınlatıcı Baz

Fondöteninizi uygulamadan önce cildinizi aydınlatıcı bir baz sürerek makyaja hazırlayın. Makyaj öncesi süreceğiniz bu baz makyajınızın daha uzun süre kalmasını ve fondöteninizin pürüzsüz durmasını sağlayacaktır.

Yağlı Görünüm

Gün içerisinde yapmış olduğunuz makyajdan ya da cilt yapınızdan ötürü cildiniz yağlı bir görünüm kazanabilir. Bunun olmasını engellemek için transparan pudra kullanmak mat bir görünüm sağlayacaktır.

Işıltılı Fondöten

Aydınlık bir görünüme sahip olmanın en önemli unsurlarından biri de ışıltılı fondöten kullanmak. Cildinize uygun olarak seçeceğiniz ışıltılı fondöten sizi daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

Yüz Hatlarınızı Ortaya Çıkarın

Yüzünüzün doğru noktalarına süreceğiniz aydınlatıcılar yüzünüzün daha ince gözükmesini sağlayacaktır.

Abartıdan Uzak Göz Makyajı

Teninize uygun olarak seçeceğiniz farlar sizin daha doğal ve sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır. Abartılı göz makyajlarından kaçınmalısınız.

Pembe Yanaklar

Pembe yanaklar her daim sizin sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır. Abartıdan uzak süreceğiniz allık size canlı bir hava katacak. Toz allıklar yerine krem allıklar kullanmak daha doğal bir pembelik katacaktır.

Kaynak:

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.