85 yıl kimliksiz yaşayan kadın gerçeği hastanede öğrendi

85 yıl kimliksiz yaşayan kadın gerçeği hastanede öğrendi

Erzincan'da rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 85 yaşındaki kadının doğduğundan beri kimliksiz olduğu ortaya çıktı.

Erzincan kent merkezinde yaşayan kadın hastalanınca oğlu tarafından hastaneye getirildi. Acil serviste ilk kontrolleri yapılan kadının 85 yıldır kimliksiz şekilde yaşadığı anlaşıldı.

KİMLİĞİ OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

85 yaşındaki kadın oğlu tarafından hastaneye getirildi. Yaşlı kadının muayenesi için kayıt yapılması istenince doğduğundan beri kimliksiz yaşadığı anlaşıldı. İlk kez böyle bir durumla karşılaşan görevliler, kadının nüfus kaydının olmadığına ve kimliğinin olmadığına dair tutanak düzenledi.

"ANNEME KİMLİK ÇIKARILMASINI İSTİYORUM"

Annesini hastaneye getiren Cemile Dağdal, annesinin hiç kimliğinin olmadığını, babasıyla nikahsız yaşadığını ve kendisinin de üvey annesinin oğlu olarak nüfusa kayıt edildiğini söyledi.

Dağdal "Annemin annesi ve babası ölünce ona kimse sahip çıkmadı. Kendisinin kimliği yoktur. Anneme kimlik çıkarmak için çok uğraştım ancak başarılı olamadım. Bugün rahatsızlanınca hastaneye getirdim. Kimliği olmadığı için polisler tutanak tutup konuyu savcılık ve valiliğe bildireceklerini söyledi. Yetkililerden anneme kimlik çıkarılmasını istiyorum. Annem 85 yaşında ve hasta. Kimliği bulunmadığı için tedavisini yaptıramıyorum ve evden dışarı çıkaramıyorum." diyerek düşüncelerini ifade etti.

Önerilen Haberler