A

A'dan Z'ye yenidoğan ihtiyaç listesi

Bebeğinizin doğmasına kısa bir süre kaldıysa doğum sonrası dönem için ihtiyaç listesi hazırlamalı; gerekli eşyaları almalısınız.

Doğum sonrası dönem için annelerin yapması gereken hazırlıkları tek başlık altında topladık. İşte anne adaylarının doğum sonrası dönem için yapmaları gereken hazırlıklar…

İLK ADIM: HASTANE

Doğum sonrası dönem için ilk önce hastane ortamı için hazırlıkları tamamlamalısınız bunun için:

Anne için: Emzirme sütyeni, sıhhi ped, önden düğmeli gecelik ya da pijama, sabahlık, ev terliği, emzirme örtüsü, göğüs pedi ve göğüs kremi.

Bebek için: Bebek mendili, vücut tulumu, hastanede kalacağınız süreye yetecek kadar bebek bezi, yenidoğan hastane çıkış seti (Çorap, eldiven, şapka ve zıbın)

BEZ DEĞİŞTİRME SETİ

Doğum sonrasında bebeğinizin altını kolayca ve sağlıklı şekilde değiştirmeniz için bez değiştirme setine ihtiyaç duyacaksınız. Bu sette, düzenli olarak stokladığınız bebek bezi, pişik kremi, kirli bebek bezi kovası, ıslak mendil, alt değiştirme masası, alt değiştirme masa örtüsü olmalı.

BEBEK GİYİM MALZEMELERİ

Bebeğinizin giyim ihtiyaçları için ona göre kıyafetleri tedarik etmelisiniz. Bunun için: Bebek giysi askısı, bebek deterjanı, önden düğmeli tulum, tişört alttan çıtçıtlı zıbın, pijama çorap önden fermuarlı sweatshirt, pamuklu kazak, yumuşak patik ya da yenidoğan ayakkabısı, güneş şapkası, pamuklu ve likralı pantolon bulundurmalısınız.

EMZİRME & BESLENME MALZEMELERİ

Bebeğinizin ilk altı ayında ihtiyaç duyacağı emzirme ürünleri; bebek önlüğü, göğüs pedleri hassas meme uçlarına özel göğüs kremi, pamuklu temizleme bezi, göğüs pompası, süt saklama kapları veya poşetleri, emzirme yastığı, biberon, termal biberon, devam sütü veya takviye edici gıdalar, emzirme sütyenleridir.

BANYO MALZEMELERİ

Yeni doğan bebeğinizi banyo yaptırmak için bebek bornozu, bebek havlusu, el bezi, bebek küveti, bebek banyo filesi, bebek sabunu, bebek şampuanı gereklidir.

UYKU MALZEMELERİ

Bebeğinizin ilk altı aylık dönemde ihtiyaç duyacağı malzemeler; Kaliteli malzemeden üretilmiş bir beşik, ortopedik beşik yatağı, su geçirmez yatak bezi, nevresim seti, bebek battaniyesi.

TAŞIMA MALZEMELERİ

Bebeğinizi arabada ve dışarıda taşırken de bazı malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bunlar; oto koltuğu, bebek arabası, puset kanguru, araba camları için güneşlik.

BEBEK ODASI MALZEMELERİ

Yenidoğan döneminde bebeğinizin odası için de hazırlıklar yapmalısınız. Bunun için beşik, alt değiştirme masası, buhar makinesi, emzirme koltuğu, sallanan sandalye, bebek monitörü, beşik yatağı, şifonyer, giysi dolabı bulundurmalısınız.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.