Abiye elbiselerden leke nasıl çıkarılır?

Abiye elbiselerden leke nasıl çıkarılır?

Özel günlerin vazgeçilmezi abiye kıyafetler hassas yapısı nedeniyle kolayca kirlenmekte ve hassas şekilde bakımı gerekmektedir. Abiye kıyafetlerinizi doğru bakım uygulamaları ile uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Abiye kıyafetler hassas olduğu için onları temizlerken klasik bakım uygulamaları doğru olmaz. Bu yüzden temizlik ürünü seçiminde ve temizlik uygulamasında dikkatli olmak gerekir.

ABİYE TEMİZLİĞİ VE BAKIMI

Buz uygulaması: Abiye kıyafetin kirli noktasına buz koyarak gezdirin. Sonra leke çıkarıcı sprey uygulayın. Leke gidene kadar bekleyin. Son olarak hassas şekilde elde yıkama yapın. Yıkama esnasında doğal sabun dışında ürün kullanmayın.

Ütü: Abiye kıyafetinizde kırışıklık varsa onu ütülerken ütünün en düşük ve en hassas ayarını kullanmalısınız. Ütüyü buharlı şekilde kullanmamaya da özen göstermelisiniz.

Saç kurutma makinesi: Ütünüzün buhar özelliği yoksa ya da uygun değilse saç kurutma makinesini 40 derecede açarak dairesel el hareketleri ile abiye kıyafetinizi düzeltebilirsiniz.

Çamaşır makinesi: Abiye kıyafetlerini çamaşır makinesinde yıkamaktan kaçının. Bu, onun kısa sürede yıpranmasına neden olur.

Sıkma işlemiş: Abiye kıyafetinizi yıkadıktan sonra sert bir şekilde sıkma yapmayın. Bu onun yıpranmasına ve geri dönülmez şekilde deforme olmasına yol açabilir.

Önerilen Haberler