Ahmet Kural 16 Ay 20 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı

Ahmet Kural 16 Ay 20 Gün Hapis Cezasına Çarptırıldı

Ahmet Kural, ünlü şarkıcı Sıla'yı dövdüğü gerekçesiyle yargılandığı davada 3 ayrı suçtan toplam 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmaya şikayetçi Sıla Gençoğlu ve tutuksuz yargılanan Ahmet Kural katıldı. Mahkeme Kural'a 3 ayrı suçtan toplam 16 ay 20 gün hapis cezası verdi.

AHMET KURAL'IN AVUKATLARININ TALEBİ REDDEDİLDİ

Ahmet Kural'ın avukatlarının olay yerinde keşif ve tanık dinletme talepleri reddedildi. Red kararı üzerine Ahmet Kural'ın avukatları reddi hakim talebinde bulundu. Mahkeme bu talebi de reddetti.

"BERAATİMİ İSTİYORUM"

Ahmet Kural, kimseyi darp etmediğini, masum olduğunu ve beraatini istediğini talep etti. Kural, şarkıcı Sıla'yı suçlayarak kendisini bir proje olarak gördüğünü üstelik ailesinin evine madde kullanarak geldiğini ifade etti.

MAHKEME KARARI AÇIKLANDI

Duruşmaya 20 dakikalık aranın ardından devam edildi. Ahmet Kural, 3 ayrı suçtan toplamda 16 ay 20 gün hapis cezasına çarptırıldı.

SILA, ADLİYE ÇIKIŞI AÇIKLAMA YAPTI "MUTLUYUM"

Mahkeme çıkışı açıklamalarda bulunan ünlü oyuncu Sıla, Türk adaletine teşekkür ederek, verilen karardan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Ahmet Kural'ın uyuşturucu iddialarını ise komik bulduğunu sözlerine ekledi.

AHMET KURAL'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Sıla Gençoğlu'na şiddet uyguladığı gerekçesiyle 3 ayrı suçtan 16 ay 20 gün hapis cezası alan Ahmet Kural, mahkeme kararı ve Sıla Gençoğlu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Kural, konunun iki sevgili arasında olan birşey olduğunu şiddette bulunmadığını söyledi. Sıla'nın kendisi hakkında ağıt yaktığını söylemesinin Anadolu kadınlarına saygısızlık olduğunu, Sıla'nın kadına ve erkeğe hem psikolojik hem de fiziksel şiddet uygulamayı sevdiğini söyledi. Ahmet Kural, mahkeme kararı ile ilgili olarak da "Temyize gideceğiz" dedi.

Önerilen Haberler