Akciğeri Temizleyen Mucize Besinler Akciğeri Temizleyen Mucize Besinler

Akciğeri Temizleyen Mucize Besinler

Sürekli dışarıdan toksin etkisine maruz kalan akciğerler, yıpranır ve tahriş olur. Bazı besinler, yıpranan akciğerleri onarmaya yardım ederek sağlıklı akciğerlere sahip olmanızı sağlıyor.

Akciğerlerimizi rahatlaması için onları destekleyici uygulamalar yapmalıyız. Okaliptüs, nane, Hint yağı ve kekik gibi akciğerleri temizleyen besinler, bize yardım ediyor.

HİNT YAĞI

Hint yağı, solunum yolunun tıkanmasına neden olan atıkları temizlemeye yardım eder. 1 fincan Hint yağını kıyafetlerinizden birine sürün. Ev içinde gün boyu o kıyafeti giyin. Haftada birkaç defa bu uygulamayı gerçekleştirin. Enerjiniz düzelecektir.

NANE

Akciğerlerin güçlenmesini sağlayan nane, çiğnenerek tüketilebilir. 4-5 adet nane yaprağı çiğnenerek mentol etkisi ile hava yollarının rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

KEKİK

Günde 2 bardak kekikli çay içilerek astım ve solunum problemlerinde rahatlama sağlanır. Kekikli çay hazırlamak için bir tutam kekiği 5 dakika boyunca sıcak suda bekletmek yeterlidir.

OKALİPTÜS

Okaliptüs yağı yıpranmış sinüsleri onarır. Sıcak su dolu bir kaseye 10 damla okaliptüs yağı damlatın ve buharını soluyun. Bu uygulamayı günde 10 dakika yapmanız yeterlidir.

ZENCEFİL

Zencefil, akciğerleri yıpratmadan hava kanallarından birikmiş olan maddeleri temizler. Kan dolaşımını da düzenli hale getirir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler