Akneli Ciltlerin Yapmaması Gereken Makyaj Hataları

Akneli Ciltlerin Yapmaması Gereken Makyaj Hataları

Akneli cilde sahip olanlar makyaj yaparken bazı uygulamalardan uzak durmalıdır.

KİRLİ MAKYAJ FIRÇALARI

Bakteri barındırma ihtimali oldukça yüksek olan kirli makyaj fırçaları, akneli ciltler için risk oluşturmaktadır. Makyaj fırçalarını sık sık temizlemek bu riski en aza indirmek için etkili olacaktır.

YOĞUN MAKYAJ

Makyaj yapmak bir ihtiyaç olabilir. Ancak bu durum yüze yoğun makyaj yapmayı gerektirmez. Yoğun makyaj, akne sorunlarını daha büyük problemlere dönüştürecektir. Akneli ciltler, sivilceleri örtmek için yeşil concealerdan yardım alabilirler.

GÜNEŞ KREMİNİ İHMAL ETMEK

Akneli ciltler güneş ışınlarına karşı iki kat daha dikkatli olmalıdır.Akneli cilde sahip olanlar, sivilcelerini güneşten koruyarak cilt lekesi oluşumunu engelleyebilirler. Bu noktada güneş kremlerinden destek alabilirler.

SİVİLCEYİ SIKMAK

Akneli ciltlerin yaşadığı en büyük sorun makyaj yaparken de karşılarına çıkıyor. Akneyi sıktıktan sonra makyaj yapmaya çalışmak durumu bir kat daha kötüleştirecektir. Bu yüzden akneyi sıkmamak gerekir.

PARMAKLARI KULLANMAK

Eller ne kadar temiz olursa olsun makyaj yaparken sünger ya da fırça kullanmalıdır. Bakterilerden korunmak için buna dikkat etmek gerekir.

CİLDİ TEMİZLEMEMEK

Akneli cilde sahip olanların yaptığı en büyük hatalardan biri de cildi yeterince temizlemeden makyaj yapmaya başlamaktır. Akne etrafındaki ölü deriden kurtulduktan sonra makyaja başlamak doğru yöntem olacaktır.

YANLIŞ ÜRÜNLER

Akneli cilde sahip olanlar komedojenik olmayan ve yağsız makyaj ürünleri kullanabilirler.

CİLDİ İHMAL ETMEK

Sivilceli cilde sahip olanlar makyaj yaparak akneleri gizlemeye çalışır. Ancak dermatoloji doktoruna giderek bu sorunu uzman kontrolünde çözmek en iyisi olacaktır.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler