Alaçatı'da Pes Dedirten Uygulama! Tatilcilerden Kişi Başı 50 Lira Müzik Ücreti Aldılar

Alaçatı'da bir restorana eğlenmeye giden 8 kişi, gecenin sonunda adisyonda kişi başına 50 liralık 'Müzik ücreti' parasını yazısını gördü. Neye uğradığını şaşıran tatilciler iki saat dinledikleri müzik için toplamda 400 lira ödedi.

İzmir'in Çeşme ilçesi Alaçatı beldesinde işletmeler adisyonlarında 'Pes' dedirtecek uygulamalara yöneliyor. Eğlence mekanları ve restoranların 'müzik ücreti' adı altında tatilcilerden para aldığı iddia ediliyor.

HESABA "MÜZİK ÜCRETİ" YANSITTILAR

Alaçatı'da bir restoranda yaşanan geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay herkesi şaşırttı. Mekana eğlenmeye giden sekiz kişi, gecenin sonunda adisyonda kişi başına 50 liralık 'Müzik ücreti' parasını yazısını gördü.

400 TL'Yİ ÖDEMEK ZORUNDA KALDILAR

Mekanlarda zaten müzik eşliğinde eğlenen tatilciler, 'Çaldığınız müziğe de mi para ödeyeceğiz? Ayıptır, yazıktır' deseler de iki saat dinledikleri müzik için toplamda 400 lira ödemek zorunda kaldılar.

"ADİSYONA MÜZİK ÜCRETİ YANSITILMASI FIRSATÇILIK"

Öfkeli tatilciler, bu yöntemle para kazanmanın Çeşme turizmine büyük darbe vuracağını söyleyerek, 'Zaten otellerde oda fiyatları çok yüksek. Bazı restoranlardaki menüler de el yakıyor. Adisyona müzik ücreti yansıtılması bardağı taşıran son damla oldu artık. Fırsatçı zihniyetle Çeşme turizmde sınıfta kalır, kimse gitmez' dediler. (Kaynak: Yeni Asır)

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.