Aldatıldığınızı gösteren davranışlar

Aldatıldığınızı gösteren davranışlar

Partnerinizin hareketlerinden şüpheleniyorsunuz. Ama aldatıp aldatmadığından emin olamıyorsunuz. Partnerinizin siz aldatıp aldatmadığı anlamak için bazı ayrıntılara dikkat etmeniz gerekiyor.

Partnerinizin nerelere gidip geldiği, size bakışları ve yanınızdayken kalp atışları birçok şeyi açıklar. İşte partnerinizin aldatma karnesi…

1.AYRINTILARA DİKKAT EDİN

Partneriniz nerelere gidip geldiğini anlatırken gereksiz ayrıntılar vermesi ve detaylara boğulması bir şeyler çevirdiğinin işaretidir.

2.ELLERİNE DİKKAT EDİN

İletişim kurarken yalan söyleyen insan eliyle ağzını örter.Bilinçaltı refleksi olan bu davranış,yapay jest ve mimiklerle dengelemeye çalışılır. Partneriniz sizinle bu şekilde konuşuyorsa bir şeyler gizliyor demektir.

3.YÜZ İFADESİ BİRÇOK ŞEYİ AÇIKLAR

Partneriniz konuşurken kaşları aşağı yukarı hareket ediyorsa yalan söylüyor ya da bir şeyleri sizden saklıyor demektir.

4.GÖZLER YALAN SÖYLEMEZ

Partneriniz sizle konuşurken gözlerini kaçırıyor ya da uzaklara bakıyorsa yalan söylüyordur. Ya da gözünü hiç ayırmadan gözlerinize bakar. Sıradışı bu bakışlar onun size yalan söylediğini haber veriyor.

5.NEFESE DİKKAT

Yalan söyleyen insanın hareketleri doğallıktan uzaklaşır. Dikkatli şekilde düşünür ve belirgin şekilde nefes alıp verirler. Bir de yalan söyleyen heyecanlanır ve yüze kan akışı hızlanır. Yüzde gerçekleşen kan akışı, yanaklarda kızarmaya neden olur.

Önerilen Haberler