Annesinin beyin ölümünden 3,5 ay sonra doğdu

Annesinin beyin ölümünden 3,5 ay sonra doğdu

Çekya'da bir bebek annesinin beyin ölümünün gerçekleşmesinden 3,5 ay sonra dünyaya geldi. Bebek dünyaya merhaba derken anne, ailesinin izniyle bağlı olduğu makineden ayrılarak hayata veda etti.

27 yaşında Mrtvá Eva, 16 haftalık hamileyken felç geçirdi. Tüm müdahalelere rağmen genç kadının beyin ölümü gerçekleşti. Eva, makineye bağlandı ve 300 gram ağırlığındaki bebeği hayata tutundu. Bebek, 3,5 ay sonra sağlıklı şekilde dünyaya geldi.

BEBEK HAYATA TUTUNDU ANNE GÖZLERİNİ YUMDU

16 haftalık hamileyken ve felç geçiren Mrtvá Eva'nın beyin ölümü gerçekleşti. Makineye bağlanan Eva 3,5 ay boyunca bu şekilde hayatta kaldı ve bebeği hayata tutundu. Annesinin beyin ölümünden 3,5 ay sonra dünyaya gelen bebek hayata merhaba derken, anne, ailesinin izniyle makineden ayrılarak dünyaya gözlerini yumdu.

DÜNYADA SADECE 20 BEBEK BU ŞEKİLDE DÜNYAYA GELDİ

Çekya'nın konuştuğu mucize bebek 2 kilo 130 gram olarak dünyaya geldi. Mucize bebek felç geçiren anneden doğan bekler arasında en yüksek kiloda olanlardan biri olarak kayıtlara geçti.

Çek doktorlar "Doğum yaptıktan sonra ailenin huzurunda anneyi solunum cihazından ayırdık. Annenin öldüğü gün, kızı Eliska'nın doğum günü oldu" ifade ederek dünyada bu şekilde olan sadece 20 vaka olduğunu söylediler.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.