Arap Sabunu Kullanabileceğiniz 10 Farklı Alan

Arap Sabunu Kullanabileceğiniz 10 Farklı Alan

Doğal temizlik ürünü olarak yüzyıllardır kullanılan Arap sabununun farklı fonksiyonları olduğunu biliyor muydunuz?

Fırın temizliği: Arap sabunu ile fırın temizlemek için ilave olarak karbonat da kullanmanız gerekiyor. Akşam karbonatlı sirke ile fırını silin. Sabah kalktığınızda da Arap sabunu ile fırını temizleyin. Fırınınız pırıl pırıl olacak.

Aynalar: Banyonuz ve lavabolarınız gibi aynalarınız da Arap sabunu ile pırıl pırıl olacak. Arap sabunu ile aynayı sildikten sonra, gazete ile camı silmeniz aynanın pırıl pırıl olması için yeterli olacaktır.

Halılar: Halılar rengi solmadan, deforme olmadan temizlenebilir. Arap sabunu ile yapısını bozmadan temizleyeceğiniz halılar, aynı zamanda yumuşacık olacaklar.

Bulaşık temizliği: Arap sabununu bulaşık temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bulaşıklarınızı pırıl pırıl olduğunu göreceksiniz. Özellikle cam bardakların ışıltısı sizi şaşırtacak.

Tuvalet temizliği: Lavabonuzu, klozetinizi kimyasal madde kullanmadan temizleyebilirsiniz. Arap sabunu bu noktada sizin için hijyenik ve doğal çözümler sunuyor.

Ocak temizliği: Temizliği çok zor olan ocak yüzeylerini Arap sabunu ile kolayca temizleyebilirsiniz. Ocak, fırın ve benzeri yüzeyleri Arap sabunu ile daha hijyenik hale getirebilirsiniz.

Perde temizliği: Grileşen ve kirlenen perdeleriniz arap sabunu ile kar gibi bembeyaz olacak. Perdelerinizi yıkarken deterjan bölümüne az miktarda Arap sabunu eklemek, bembeyaz perdelere sahip olmanızı sağlayacak.

Ahşap zeminler: Ahşap parke laminantları kimyasal maddelerle temizlemek ömrünü kısaltacaktır. Arap sabunu ile ahşap zeminleriniz hem pırıl pırıl olacak hem de zarar görmeyecek.

Banyo temizliği: Arap sabunu, lavabo, duşakabin ve küvet temizliğinde oldukça etkilidir. Banyonuzda oluşan su lekelerinden Arap sabunu ile kolayca kurtulacaksınız. Duş başlığınız ve musluklarınız pırıl pırıl olacak.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler