Asla Birlikte Kullanmamanız Gereken Temizlik Malzemeleri Asla Birlikte Kullanmamanız Gereken Temizlik Malzemeleri

Asla Birlikte Kullanmamanız Gereken Temizlik Malzemeleri

Farklı temizlik malzemelerini birbirine karıştırarak daha etkili temizlik yapılacağı düşünülmektedir. Ancak farklı temizlik malzemelerini birbirine karıştırmak beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

Temizlik yaparken tercih edilen yanlış uygulamalar, sağlığı tehdit edici durumları ortaya çıkabiliyor. Farklı temizlik malzemelerini birbirine karıştırmak, temizlikte yapılan en büyük hatalardandır.

ÇAMAŞIR SUYU VE ALKOL

Bu iki kimyasal karışımı, muriatik ve kloroform üretir. Sinir sistemi, göz, karaciğer ve ciltte hasara yol açar. Yüksek oranda kloroform, bilinç kaybı, mide bulantısı ve ölümlere varan sonuçlar doğurabilir.

ÇAMAŞIR SUYU VE AMONYAK

Çamaşır suyu ve amonyak karışımı solunum sistemine ciddi şekilde hasar verebilecek bir karışımdır. Sağlığınız için, tehlikeli gazları üreten bu karışımı yapmayın.

ÇAMAŞIR SUYU VE SİRKE

Çamaşır suyuna, zayıf bir asit ekleyerek göz yanığı ve akciğer hasarı gibi sorunlara yol açabilir.

ÇAMAŞIR SUYU VE DETERJANLAR

Tuvalet temizleyicileri, cam temizleyicileri ve bulaşık makinesi deterjanları gibi temizlik malzemelerini çamaşır suyuyla karıştırmayın. Bu kombinasyonlar klor gazı ürettiği için ciddi göz ve solunum problemlerine sebebiyet verebilir.

KARBONAT VE SİRKE

Karbonat tozu zayıf bir baz, sirke de asitlidir. Bu iki madde karıştırıldığında nötralize olarak suya dönüşür. Yapacağınız temizlik de neredeyse anlamsız hale gelir. Bu karışımı kapalı bir kapta yapmaya çalışırsanız, patlamaya da neden olabilirsiniz.

SİRKE VE OKSİJENLİ SU

Bu iki maddenin karışımı, boğaz, cilt, ciğer, burun ve gözlerde hasara neden olan perasetik asidin oluşumuna neden olur.

FARKLI MARKA DETERJANLAR

Aynı temizlik ürünün farklı marka versiyonlarını karıştırmanın iyi sonuç vereceğini düşünmek de doğru değildir. Her ürünün formülü benzersiz olduğu için farklı markaların ürünlerini karıştırmak tehlikeli sonuçlar doğurabilir.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler