Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri

Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri

Arkadaşınızın ricasını kırmayıp makyaj malzemenizi paylaşıyorsunuz. Peki bu durumun hem siz hem de arkadaşınız için sağlıksız olduğunu biliyor musunuz?

Arkadaşınız sizden makyaj malzemesi istediğinde hiç düşünmeden veriyorsunuz. Artık makyaj malzemenizi verirken iki kere düşünmeniz gerekecek. Çünkü bu hiç de sağlıklı bir durum değil.

MASKARA

Maskaranızı paylaşmamanız gerektiğini birçok defa duymuşsunuzdur. Niçin paylaşmamanız gerektiğini düşünüyorsanız, göz enfeksiyonlarına neden olabileceğini söylememiz yeterli olacaktır. Göz çevresi, kirpiklere karşı savunmasızdır. Kirpiklerdeki bakteriler direkt olarak göze nüfuz edecektir. Bu yüzden arkadaşınızla maskaranızı kesinlikle paylaşmayın. Bu tarz bir istekle karşılaştığınızda göz kalemi paylaşabilirsiniz. Ama daha sonra kalemin kullanılan kısmını tıraşlayın ve kalemi dezenfekte edin.

ŞİŞEDE BULUNAN KREM VE LOSYONLAR

Ellerinizin temas ettirerek kullandığınız hiçbir ürünü paylaşmalısınız. İnsan elinde yaklaşık 4 bin 742 değişik türden 332 bin bakteri bulunuyor. Ellerin temas ederek kullanıldığı ortak eşya sizin için de arkadaşınız için de oldukça sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Buna çözüm olarak pompalı ürünler kullanabilirsiniz.

PRESLENMİŞ PUDRALAR

Pudrayı birden fazla kişi kullandığında bakteri geçişi olacaktır. Arkadaşınızın sizden pudra istediği zaman onu geri çevirmemek için likit fondötenler ya da pompalı sıkılabilen ürünler tercih edebilirsiniz. Bu cilt sağlığınız için daha güvenli bir yoldur.

DUDAK ÜRÜNLERİ

Dudak ürünlerinin hangi çeşidi olursa olsun asla paylaşmamalısınız. Pek çok insan farkında olmasa da dudağında uçuk virüsü taşır. Böyle bir istekle karşılaştığınızda dudak kalemi paylaşabilirsiniz. Dudak kalemini paylaştıktan sonra kullanılan kısmı tıraşlamayı ve dezenfekte etmeyi unutmayın.

MAKYAJ FIRÇALARI

Makyaj fırçasını paylaşmak, bakterilerin taşınmasına ve sivilce oluşumuna yol açar. Makyaj malzemelerinizi başkalarıyla paylaşmaktan uzak durmalısınız. Eğer paylaşmanız gereken durum olursa dezenfekte işlemi yapmadan ürünü tekrar kullanmayın.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler