Avrupa

Avrupa'nın Masalsı Kasabaları

Yaz tatili için şimdiden planlama yapmaya başladıysanız, Avrupa'nın masal diyarlarından fırlamış gibi duran kasabalarını rotanıza ekleyebilirsiniz.

Klasik tatil seçeneklerini bir kenara bırakıp farklı seçenekler arıyorsanız, Avrupa'nın tarihinin ve doğasının kalp atışlarını hissedebileceğiniz muazzam kasabaları ile özel bir rota oluşturabilirsiniz.

İTALYA / PİENZA / TOSKANA

Birçok tabloda gördüğünüz ve "Burası neresi acaba" dediğiniz tabloyu düşünün. Orası büyük olasılıkla Toskana'dır.Manzaraları ve muazzam vadisi ile ünlü olan Toskana'nın tarihi 1458'e kadar dayanıyor. Bir Rönesans şehri olarak inşa edilen Toskana, mimarisi ve tasarımı ile "Rönesans şehri" olmayı başarmış.

FRANSA / PROVENCE / GORDES

Provence'e gittiğinizde tatil planlarınız bütünüyle değişebilir. Çünkü burada görmeniz gereken çok fazla yer var. En özeli ise Gordes. Kayalıkların üzerine inşa edilmiş Gordes'e gittiğinizde kendinizi bir tarih kitabının sayfalarında gibi hissedeceksiniz. Yemyeşil düzlüklere bakan manzarasından gözünüzü alamayacaksınız. Gün batımını izlerken buradan ayrılmayı hiç ama hiç istemeyeceksiniz.

İSPANYA / RONDA / ENDÜLÜS

İspanya'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Ronda, muazzam yerleşim stili ile görenleri hayretler içinde bırakıyor. Guadalevin nehri üzerinde dik kayalık zemine kurulan şehir, tarihi dönemlerden kalma kilise ve camileri ile gezginlerin olmaz olmaz rotalarından biridir. Kasabanın sunduğu özel manzaraları doyasıya yaşamak için geç saatlere kadar şehri gezerek yürüyüş parklarında, tarihi mekanlarda ve manzara noktalarında bulunabilirsiniz.

ALMANYA /ROMANTİK YOL / ROTHENBURG OB DER TAUBER

Birçok kartpostalda gördüğünüz Rothenburg ob der Tauber, Almanya'nın meşhur romantik yolunun gözde rotasıdır. Kuleleri, çeşmeleri ve yarı ahşap mimarisi ile masal dünyasında çıkmış gibi duran kasaba, 17. yüzyılda gelişmeye başlamış. Savaşlarla ve sosyal değişimlerle bugüne kadar gelen kasaba, şimdilerde güzelliği ve özel dokusuyla misafirlerini ağırlıyor.

İNGİLTERE / COTSWOLDS / BROADWAY

Kolay ulaşım özellikleri ile Londra'dan rahatlıkla gidebileceğiniz Broadway, klasik İngiliz kasabalarının en nadide örneklerindendir. Bu kasabayı ünlü yapan yapan sadece tarihi ve mimarisi değil, ünlü isimlerden ve kraliyet ailesinden birçok ismin burada evinin bulunmasıdır. Kate Moss ve Prenses Anne bunlardan sadece bazılarıdır.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.