Ayakları Küçük Gösteren Giyim Hileleri

Ayakları Küçük Gösteren Giyim Hileleri

Ayaklarınızı olduğundan daha küçük ve zarif görünmesini sağlayabilirsiniz. Cerrahi müdahaleden bahsetmiyoruz. Basit giyim hileleri ile ayak mankenlerine taş çıkaracaksınız.

Ayaklarınız normalden büyükse ya da ideal ölçüde olan ayaklarınızın daha küçük görünmesini istiyorsanız, tıbbi yollara başvurmadan kıyafet kombininize küçük dokunuşlar yaparak, istediğiniz sonucu elde edeceksiniz.

GENİŞ KEMERLER

Ayaklarınızla rekabet içine girecek olan geniş kemerler, bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır. İnce kemer dikkati ayaklarınıza çekerken geniş kemer rekabeti ayaklarda değil bel bölgesinde toplar. Bu yüzden geniş kemerleri kombinlerinize ekleyebilirsiniz.

KISA ETEKLER VE PANTOLONLARDAN UZAK DURUN

Diz altı etekler, kapriler ayaklarınıza ulaşmadan sonlandığı için ayaklarınızın daha büyük görünmesine yol açar. Ancak dizüstü etek ve şortları tercih edebilirsiniz. Bu parçalar bacaklarınızı daha uzun göstereceği için ayak ve bacak uzunluğu dengelenmiş olur. İdeal tercih olarak ayak bileklerini örtecek kadar uzunlukta olan etekleri tercih edebilirsiniz.

GENİŞLEYEN KOTLAR

Ayaklarınız küçük gösteren en etkili giyim hilesi paçalara doğru genişleyen kot giymektir. Dikkatli ayaklarından çekip paçalara yoğunlaştıracak bu yöntemle bacak boyu ve ayak boyu dengelenmiş olacak. Dar paça pantolon giymeniz halinde tüm dikkat ayağınızda toplanacak ve ayağınız olduğundan daha büyük görünecektir.

DAR ETEKLERDEN KAÇININ

Kalem etek benzeri dar eteklerden uzak durmalısınız. Her ne kadar şık tasarımlar olsalar da bu modeller ayaklarınızın büyüklüğünü ortaya çıkaracaktır. Diz hizasında olan daire etekler ya da A-line etekleri kombinlerinizde rahatçakullanabilirsiniz.

DİKKATİ ÜST KISIMDA TOPLAYIN

Kombininizi oluştururken dikkati üst kısımda toplayacak şekilde parçalar seçmelisiniz. Ayakları açıkta bırakan değil kamufle eden bir kombin doğru tercih olacaktır. Parlak ve dikkat çekici bir gömlek ya da göz alıcı kolye, küpe gibi aksesuarlar dikkati alt kısımdan üst kısımlara çekmek için ideal çözümlerdir.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.