Aynadan selfie çekmenin ipuçları

Aynadan selfie çekmenin ipuçları

Yeni aldığınız bir kıyafeti, çok beğendiğiniz takıyı ya da yeni yaptırdığınız saçı sosyal medyadan paylaşmak, arkadaşlarınızın beğenisini almak istiyorsunuz. O halde aynanın karşısına geçin ve kusursuz bir selfie yapın.

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyor ve arkadaşlarınızla internet ortamında hep beraberseniz ayna karşısında selfie çekmenin incelikleri size büyük bir artı kazandıracak. Çünkü sizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerinizi çarpıcı şekilde ortaya koyabileceksiniz.

1.AMACINIZI BELİRLEYİN

Selfie fotoğrafınızı hangi sosyal medya ortamında paylaşacağınız önemli. Çünkü her mecranın kendi tarzı ve trendleri var. Kısa sürede değişen bu eğilimleri takip etmeli, kıyafetinizi ve pozunuzu bu kriterlere göre belirlemelisiniz. Instagram'da paylaşım yapacaksanız sizi siz yapan karakteristik özelliklerinizi öne çıkaran giyim ve saç tasarımını tamamladıktan sonra aynanın karşısına geçebilirsiniz.

2.AÇIYI AYARLAYIN

Aynanın karşısına geçtiğinizde ışığın açısına göre pozisyon alın. İlk dikkat etmeniz gereken nokta kolunuzun aynadaki görüntüyü engellememesidir. Buna dikkat etmezseniz çok amatör bir görüntü ortaya çıkabilir. İster tepeden aşağı tutun ister yandan tutun mutlaka telefonunu tuttuğunuz elinizin görüntüsünü kapatmamasına dikkat edin.

3.DOĞRU AYNA OLDUĞUNDAN EMİN OLUN

Karşısına geçtiğiniz aynanın boyut, kalite ve ışıklandırma olarak doğru ayna olduğundan emin olun. Küçük bir ayna kötü bir görüntüye neden olurken ışıklandırması yetersiz bir aynada istediğiniz görüntüyü elde etmeniz oldukça zorlaşacaktır.

4.AYNA TEMİZ Mİ?

Selfie yapacağınız aynayı, kıyafetlerinizi her şeyi ayarladınız. Ancak aynanın temiz olup olmadığını kontrol etmeniz. Bu durumda yaptığınız tüm hazırlıklar boşa gidecektir. Çünkü kirli bir ayna ile elde edeceğiniz görüntü, amatör bir görüntü oluşturacaktır.

5.VURGU YAPIN

Selfiede her zaman tam boy görüntü almak zorunda değilsiniz. Özellikle de aynaya yakın duruyorsanız bunu yapmak zor olacaktır. Aynanın karşısına geçtiğinizde odak noktasına takı, çanta ya da vurgu yapmak istediğiniz ögeyi merkeze alarak fotoğrafı çekin. Elde ettiğiniz görüntü çok daha anlamlı olacaktır.

6.SELFİE MAKYAJI

Sosyal medyada yapacağınız paylaşımı tüm çevreniz görecek, yıllarca orada kalacak. Böyle bir fotoğraf için özel makyaj yapmak doğru olacaktır. Kendi tarzınızı yansıtan kıyafetinizle uyumlu bir makyaj, selfienizi çok daha özel yapacaktır.

Önerilen Haberler