Bahar Enerjisini Evinize Yansıtmak İster misiniz?

Bahar Enerjisini Evinize Yansıtmak İster misiniz?

Soğuk ve kasvetli kış mevsiminden sonra cıvıl cıvıl baharın enerjisi içinizi dolduracak. Bahar enerjisini daha iyi hissetmek için evinize küçük dokunuşlar yapmalısınız.

Baharın enerjisini tam olarak hissetmek ve pozitif enerjiyi hayatınızın her alanına yaymak için ev dekorasyonunuzda birtakım değişiklikler yapmanız gerekiyor.

İLK ADIM: BAHAR TEMİZLİĞİ

Baharın enerjisini hissetmek için öncelikle evinizi dağınıklıktan kurtarmalısınız. Dip köşeler, mobilyalar, perdeler, halılar ve evde kötü etki oluşturan tüm kirli alanları temizlemelisiniz. Dağınık ve kirli bir ortam yaşam enerjinizi kötü yönde etkileyeceği için ilk olarak bu sorunu çözmeniz gerekiyor.

ÇİÇEKLERE YER AÇIN

Doğaya gelen baharı evinize davet etmek için evde çiçeklere yer açmalısınız. Çiçekler ve yeşil bitkilerle, doğayla eviniz arasında uyum sağlayabilirsiniz. Salonunuzda ve mutfağınızda mis kokulu bitkilerle bahar rüzgarları estirebilirsiniz.

EŞYALARIN YERLERİNİ DEĞİŞTİRİN

Evinizdeki eşyaların yerlerini değiştirerek evinizin enerjisini değiştirebilirsiniz. Evinizdeki değişim, baharın enerjisi ile huzur verici bir etki oluşturacak. Yenilenme demek olan bahar mevsiminde evinizi ve kendinizi yenileyin.

İNCE KİLİMLERE YER AÇIN

Kış bittiğine göre kalın halılar bir kenara bırakabilirsiniz. İnce ve canlı renkli kilimlere evinizde yer açarak baharın enerjisini hissedebilirsiniz. Renk seçiminde ev eşyalarınızı değil doğanın renklerini göz önünde bulundurun.

EVİNİZİ SADELEŞTİRİN

Evinizin pozitif enerjiyle dolması için ona yer açmanız lazım. Evinizi dolduran ve rahat nefes almanızı engelleyen unsurları ortadan kaldırın. Sadece sizi mutlu eden ve işinize yarayan eşyaları evde tutun. Evinizi sadeleştirdiğinizde, özgürleştiğinizi hissedeceksiniz.

EVİNİZİN ENERJİSİNİ YÜKSELTİN

Evinize yansıyan bahar enerjisini yükseltmek için evde gerçek çiçek kokularına, bahar seslerini yansıtan müziklere ve canlı renkli balıkla dolu akvaryuma yer verebilirsiniz.

PERDELERİ AÇIN

Bahar mevsiminin enerjisini hissetmek için pencerenize gelen güneşi içeriye almanız gerekiyor. Perdeleri açarak evinize bahar rüzgarlarının esmesine izin verin.

Önerilen Haberler