Baharda Saçlarınız Dökülmesin

Baharda Saçlarınız Dökülmesin

Işıltısı ve enerjisiyle yaşamınıza dinamizm katan baharın, saçlarınızı soldurmasına izin vermeyin.

Küçük detaylara dikkat ederek güzelliğinizden ödün vermeden baharın tadını doyasıya yaşayabilirsiniz.

DOĞRU BESLENİN

Saçlarınızın sağlıklı olması için öncelikle iyi şekilde beslenmeleri gerekiyor. B12, B6, C ve E vitaminleri ile saçınızın canlılığını artırırken, magnezyum, bakır, demir, çinko ve kalsiyum gibi minerallerle saçlarınız güçlenecek.

DOĞRU ÜRÜN KULLANIN

Saçlarınızda hassasiyet varsa, saç dökülmesine karşı etkili olan ürünlerden kullanmalısınız. İçeriğinde Hindistan cevizi, ısırgan otu, buğday, zeytinyağı, çay ağacı yağı, lavanta, ardıç ve argan yağı gibi bileşenler bulunan ürünleri tercih edebilirsiniz. Aldığınız üründe SLS ve SLES gibi zararlı bileşenlerin bulunmamasına özen gösterin.

SAÇINIZA AŞIRI İŞLEM UYGULAMAYIN

Sık sık maşa, fön ve düzleştirici uygulamaları yapmak saçınızı yıpratacaktır. Saç boyaları, yüksek ısı ve perma gibi işlemler saçınızın doğal yapısına zarar verdiği için bu işlemleri sık sık yapmak saçlarınızda istenmeyen sorunları beraberinde getirecektir.

SAÇLARINIZI ÇOK SIK YIKAMAYIN

Saçınızı her gün yıkarsanız, saç derisinde bulunan koruyucu bakteriler giderek kepeklenme sorunu ile karşı karşıya kalırsınız. Saç derisinde mantar ve diğer istenmeyen sorunların oluşumunu engellemek için saçınızı her gün yıkamayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI ETKİSİ

1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağını saç diplerinden saç uçlarına kadar masaj yaparak uygulayın. Bir müddet bekleyin. Eğer saçlarınız çok kuru ve yıpranmışsa bekleme süresi uzayabilir. Saç dostu bir ürün olan Hindistan cevizi yağı, gece boyunca saçınızda kalabilir. Normal şartlarda 30 dakika bekleyip saçınızı yıkamanız yeterlidir.

Önerilen Haberler