Bahçeli Evinize Küçük ama Etkili Dokunuşlar

Bahçeli Evinize Küçük ama Etkili Dokunuşlar

Bahçeniz küçük bile olsa yapacağınız bazı ufak değişiklerle harika bir kaçamak alanına dönüşebilir...

Evdeki eski sehpanız artık çiçeklerin olsun

Evdeki eski servis sehpanızı ya da ucuza bulduğunuz bir servis sehpasını balkonunuza koyup renkli saksılarla doldurabilirsiniz. Hem cıvıl cıvıl gözükecek hem de mis gibi kokacaklar.

Anneannelerimiz çok pratikmiş

Genelde anneanne evinde/yazlığında karşılaştığımız bu görüntüyü farklı renklerle evinizde de deneyebilirsiniz.

Renkli kumaş torbalar

Hediyelerle gelen renkli kumaş torbaları balkon demirinize takıp minik renkli saksılar elde edebilirsiniz. Sularken aşağıdaki komşunuzu rahatsız etmemeye özen göstermelisiniz.

Tahta kasaları atmayın

Meyve/şarap kasaları kullanışlı olacaktır, atmayın değerlendirin. Balkonunuza ya da evinizin bir köşesine koyacağınız tahta kasalar doğal bir görüntü yaratacaktır. Aynı zaman da saksılardan su sızması ihtimaline karşın tahta kasalarınız mobilyalarınız gibi zarar görmeyecektir.

Çerçeveden saksı

Evdeki tablonuza yeni çerçeve aldınız ama eskisini çöpe mi atacaksınız. Hayır sakın atmayın, hemen değerlendirin. Eski tablolarınızın içini saksıya çevirebilirsiniz. Duvarınıza asacağınız çiçekleriniz evinize değişik bir hava katacak.

Şişeye gemi yapamıyorsak, çiçek ekeriz

Şarapları içtik şişeler doğruca çöpe demek yerine; gelin şişelerinizi iyice temizleyip camcıya götürün. Üzerini şekildeki gibi kestirin. Ancak içine bitkileri yerleştirirken elinize kalın bir eldiven giymeyi ihmal etmeyin yaralanmanızı istemem.

Mutfaktaki soslar bitti ama ya şişeleri

Mutfağınızın bir köşesini renklendirmek için mutfak gereçlerini kullanmalısınız. Hem mutfakla uyum sağlayacak hem de ferah bir hava katacaktır. Zeytinyağı, limon, sirke şişelerinize biraz su doldurun ve çiçeklerinizi içine koyun.

Baharatlıklarınız saksıya dönüşebilir

Yine mutfak gereçlerinizi değerlendirmek için mükemmel bir seçenek. Eskiyen baharat kavanozlarınıza bir sunta ve metal bantlarla yer yapabilir ve duvara takabilirsiniz. Kavanozları da minik saksı haline getirebilir içlerine mutfakta kullanacağınız taze otları ekebilirsiniz.

Boş kavanozları bitki fanuslarına dönüştürün

Evde çok kavanoz var ne yapsak ki diye düşünüyorsanız işte size fırsat! Süslü restoranlardaki gibi bitki fanusları yapabilirsiniz.

Tahta bloklar ne yapılır ki

Genelde büyük marketlerde pazarlarda köşelere atılan bu tahta blokların geniş aralarını değerlendirebilirsiniz. Balkonunuzu kirlenmeden renklendirmenin en güzel yolu. Hem tahta blokları boyayarak dekorasyonunuzu farklılaştırabilirsiniz.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.