Bakımlı ayaklar için 5 öneri

Bakımlı ayaklar için 5 öneri

Yaz mevsiminde plajlarda rahatça yürümek ve sokaklarda şık sandaletleri özgürce giymek için ayaklarınızın bakımlı olması gerekir. Bunun için ayaklarınızın bakımlı olmasını sağlayan önerilerden yardım alabilirsiniz.

Krem, maske ve yağ bakımı gibi uygulamaların yanında tırnak bakımına dikkat ederek, zarif ve bakımlı ayaklara sahip olabilirsiniz. İşte bakımlı ayaklara sahip olmak için yapmanız gerekenler…

1.AYAK MASKESİ

Yaz mevsiminde dış ortam ile daha sık temas eden ayaklarınız, hızlı şekilde tahriş olur. Ayaklarınızın tahriş olmasını önlemek için kağıt poşet formüllü ayak maskesi ürünlerinden tedarik ederek 20 dakikalık bakım uygulaması yapabilirsiniz.

2.TIRNAKLARI İHMAL ETMEYİN

Kütikülleri temizlemek için makasla uğraşmanıza gerek yok. Vücut veya dudak için formülize edilen scrub ürününü dairesel hareketlerle tırnaklarınıza uygulayın. Bu uygulamayı yaparken ayak tırnak etlerinizi geriye doğru iterek yapmalısınız. Böylece ayaklarınız komple canlanacak ve sağlıklı bir görünüme kavuşacak.

3.YAĞ BAKIMI

Tırnak etlerinin kuruluğu ayaklarınızda olumsuz bir tablonun ortaya çıkmasına neden olur. Diğer bakım uygulamaları yanında düzenli şekilde tırnak eti ve tırnak bakımı uygulayarak ayağınızdaki sert bölgeleri yumuşatabilir ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz.

4.YENİLEYİCİ KREMLER

Ayaklarınız vücudunuzun belki de neme en çok ihtiyaç duyan bölgesidir. Ellerinizi ve yüzünüze uyguladığınızı nemlendirici kremleri ayaklarınız için de yapmalısınız. Ayaklarınızı biraz şımartarak ayaklarınızda daha canlı bir görünüm elde edeceksiniz.

5.TARZINIZI BELİRLEYİN

Ayak bakımını tamamladıktan sonra kendi tarzınız belirleyen oje ile son dokunuşu yapmalısınız. French, siyah ya da bordo gibi renklerden seçim yaparak ayaklarınıza hayat verin. İsteğe göre pembe ve açık tonlarda da seçim yapabilirsiniz.

Önerilen Haberler