Bakımlı kadın olmanın 5 altın kuralı

Bakımlı kadın olmanın 5 altın kuralı

Bakımlı kadınların her koşulda nasıl zarif göründüğünü merak ediyor ve onlar gibi olmak istiyorsanız, bakımlı olmanın 5 altın kuralını alışkanlık haline getirmelisiniz.

Hayatın temposu, hava değişimleri ve çıtayı yüksekte tutmanız gereken iş hayatı, bakımsız biri gibi görünmenize neden olmasın. Bakımlı kadınların alışkanlık haline getirdiği davranışlarla siz de her koşulda bakımlı bir kadın görünümüne sahip olacaksınız.

1.KAŞLAR

Kadınların güzel görünmesinde en önemli detaylardan biri kaşlardır. Bu yüzden kaş bakımını düzenli olarak yapmalı ve en az 2 haftada bir kaşlarınızı toparlamalısınız. Yukarı doğru çıkan ve çizgisini kaybeden kaşları düzelterek yüzünüzde belirgin bir çekicilik yakalayacaksınız.

2.CİLT BAKIMI

"Kadınların en güzel giysisi cildidir" sözünden hareketle cildinizin canlı, nemli ve parlak görünmesine özen göstermelisiniz. Bunun için peeling ve maske uygulamaları ile el, yüz ve vücuduna uygulamalar yaparak cildinize bakım yapmalısınız. Düzenli şekilde uygulamalara devam ederek cildinizde kalıcı bir çekici görünüm elde edebilirsiniz.

3.MAKYAJ

Kadınların vazgeçilmezi olan makyaj, zaten her kadının yaptığı ve vazgeçilmez bir alışkanlık haline getirdiği uygulamadır. Makyaj yapımında dikkat etmeniz gereken nokta ise yüz şekliniz, ten rengini ve saçınızla uyumlu olan makyaj türün belirlemektir. Bu noktada deneme yanılmalarla sonuca gidebileceğiniz gibi profesyonel destek alarak doğru makyaj uygulamasını tercih edebilirsiniz.

4.TIRNAK VE EL

Saç, makyaj ve cilt bakımından sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da elleriniz ve tırnaklarınız. Sağlıklı ve bakımlı el görünümü yakalamak için düzenli manikür yaptırmalı, yumuşak ve pürüzsüz eller için el bakım uygulamaları yapmalısınız.

5.GİYİM

Bakımlı görünümü tamamlamak için giyim tercihlerinizi de gözden geçirmelisiniz. Vücudunuza uygun kıyafet seçimi yapmalı, makyaj, saç ve diğer detaylarla uyumlu görünüm yakalamalısınız. Şık görünümünüzü güzel bir parfümle tamamlayarak kusursuz görünümü elde edebilirsiniz.

Önerilen Haberler