Balık Yağı ile Yeniden Doğmak İster misiniz?

Balık Yağı ile Yeniden Doğmak İster misiniz?

Balık yağı, zihin gelişiminden, anksiyete bozukluklarına; cilt sağlığından göz sağlığına kadar birçok konuda iyileştirici etkiye sahiptir.

Yağlı balıkların yağ dokusundan elde edilen balık yağı, şişelenmiş ya da kapsül olarak kullanıma sunulmaktadır.

CİLT SAĞLIĞI İÇİN BALIK YAĞI

Yapısı gereği omega-3 barındıran cilt, sağlıklı yapısını korumak için omega-3'e ihtiyaç duymaktadır. Dermatit ve sedef hastalığı gibi sorunlar için iyileştirici etkisi bulunan balık yağı, güneşten ve dış etkenlerden dolayı hasar gören cildin yenilenmesini sağlar.

DİYABETİN ETKİSİNİ AZALTIYOR

Günde 50 mg balık yağı tüketimi ile diyabet kaynaklı göz hastalığının azaldığı bilinmektedir. Diyabet kaynaklı ortaya çıkan birçok işlev bozukluğu için balık yağı onarıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle balık yağını öğünlerinize ilave edebilirsiniz.

ZİHİNSEL GERİLEMEYİ ENGELLER

Balık yağı tüketen kişilerin beyin fonksiyonları uzun süre sağlıklı şekilde devam etmektedir. Balık yağının bu etkisinden hayat boyu dengeli şekilde alındığında görülmektedir. Alzheimer başladığında ya da diğer sorunlar başladığında balık yağı tek başına çözüm olmamaktadır.

GÖZ SAĞLIĞI

Gözlerimiz sağlıklı şekilde fonksiyonlarını sürdürmek için omega-3'e ihtiyaç duyarlar. Yapılan araştırmalarda balık yağının göz hastalıklarında iyileştirici etkisi olduğu ortaya konuldu.

KEMİK SAĞLIĞI

Kemik sağlığı için oldukça önemli olan omega-3, balık yağı tarafından karşılandığı için balık yağı kemik sağlığı için öneme sahiptir.

ANKSİYETE RAHATSIZLIKLARI

Balık yağındaki omega-3 yağ asitleri ruhsal hastalıkların semptomları azaltabiliyor. Yüzde 60'ı yağdan oluşan beynimizin yağ dokusunun büyük kısmı da omega-3 asitlerini içermektedir. Bu nedenle beyin sağlığı için omega-3'e ihtiyaç duyulmaktadır.

Anksiyete, şizofreni, depresyon ve bipolar gibi ruhsal hastalıkları olan kişilerin vücutlarında omega-3 eksikliği olduğu görülmüştür. Bazı araştırmalar da ruhsal hastalıkların oluşmasına yol açan semptomların balık yağı alımı ile önlenebileceğini göstermiştir.

KİLO KONTROLÜ İÇİN BALIK YAĞI

Yapılan araştırmalar egzersizlere ilave olarak balık yağı tüketiminin kilo vermeye yardımcı olduğunu ortaya koymuştur. Bazı araştırmalar da balık yağının bel çevresinin incelmesi için olumlu etkiye sahip olduğunu ortaya koymuştur.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.