Balkonlarınızı Çiçek Bahçesine Çeviren Bitkiler

Balkonlarınızı Çiçek Bahçesine Çeviren Bitkiler

Bahçesi olmayan evlerin balkonları çiçek bahçesine çeviren bitkiler, farklı renkte ve şekilleri ile etkileyici görüntüler oluşturuyor.

Çiçekleri çok seviyorsanız, hayatınızın her anında onları görmek ve koklamak istiyorsanız balkonunuzda küçük bir botanik bahçe yapabilirsiniz.

TURNA GAGASI

Zengin ve canlı renkleri ile göz alıcı güzelliğe sahip olan turna gagası, bakımı oldukça kolay bir çiçektir. Yaz boyunca çiçek açan turna gagası balkonunuzda çiçek demeti gibi görüntü oluşturacak.

Turna gagasınıgüneşli yerde bulundurmak, rüzgardan korumak ve haftada iki defa sulamak yeterlidir. Ayda iki defa gübrelemek de onun canlı ve gür olmasını sağlayacaktır.

MENEKŞE

Birbirini tamamlayan renk tonlarında açan menekşe, saksıları yadırgamayan çiçeklerdendir. Başka çiçeklerle de aynı saksıda bulunabilen menekşeler güneşli bir yerde bulunmalı ve haftada bir güzelce sulanmalıdır.

ZİNNİA

Kağıt çiçek adı ilebilinen zinnia, 8-88 santimetre arası uzayabilmektedir. Oldukça büyük ve geniş alanı kaplayabilen zinnianın birçok farklı renkte türleri vardır. Zinnia güneşli bir alanda bulunmalı, sık sık sulanmalı ve soğuktan korunmalıdır.

BEGONYA

Çok çeşitli renkleri ile görsel şölen sunan begonyalar, kalp şeklinde salkım salkım görünümü ile balkonunuzu bir kartpostala döndürecek.

Gölgelik alanları seven begonyalar, haftada üç kez sulama, 15 günde bir gübreleme ile canlı parlak görünüme kavuşurlar. Unutmadan, yerlerini fazla değiştirmeyin ve elle fazla temas etmeyin.

PETUNYA

20-25 cm uzunluğa ulaşan petunya, küme küme büyüyen bir yapıya sahiptir. Dalgalı ya da düz formda olabilen petunyalar, Pembe, kırmızı ve menekşe gibi farklı renkleri olan petunyalar aydınlık yerlerden ve bol bol sulanmak isterler. 15 günde bir gübrelemeye de ihtiyaç duyarlar.

Önerilen Haberler