Bardak Lekelerine Pratik Çözümler

Bardak Lekelerine Pratik Çözümler

Bulaşık makineleri mutfakta hayatınızı kolaylaştırıyor ancak cam bardaklarda biraz canınızı sıkıyor. Cam bardaklar üzerinde kalan su lekelerini önlemek için pratik bir önerimiz var.

Bulaşık makinelerinin cam bardaklar üzerinde bıraktığı su lekelerini önlemek için sirkeden yardım alabilirsiniz.

BARDAK LEKELERİNİ ÇIKARAN YÖNTEMLER

Doğru bardak seçimi: Bardak lekelerinden kurtulmak için ilk adımı doğru atmalısınız. Bardak alırken dar ve uzun tasarımlı bardaklar yerine kısa ve geniş ağızlı bardaklar almalısınız. Böylece suyun bardağa tam olarak nüfuz etmesini sağlamış olacaksınız.

Kapağı hemen açmayın: Bulaşık makinesinin yıkama işlemi biter bitmez kapağını açmayın. Yıkama işlemi bittikten yarım saat sonra açmanız doğru olacaktır. Kapağı hemen açarsanız henüz ıslak olan bardak yüzeylerinde su lekeleri kalacaktır.

Tuz ve parlatıcı: Bulaşık makinesine gelen su kireçliyse bardaklarınızda iz oluşumu kaçınılmaz bir durumdur. Bu durumun önüne geçmek için temizleyici bölümüne tuz ve parlatıcı eklemeniz yeterli olacaktır.

Sirke: Bulaşık makinesi temizlik bölümüne sirke eklemeniz de sudaki kirecin bardaklarınızı etkilemesini engeller.

Alternatif yöntemler: Tüm uğraşlarınıza rağmen bardaklarınızda hala su lekeleri kalıyorsa bardağı sirke ile yıkamayı deneyebilirsiniz. Bardağa diş macunu sürerek temizlemek de aynı etkiyi oluşturacaktır.

Facebook'ta Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.