Bartın'da Nüfus 6 Binden 60 Bine Çıktı! Şemsiye Açacak Yer Kalmadı

Bartın'ın sahillerine akın eden yerli ve yabancı turistler kentin girişinde 3 kilometrelik araç trafiği oluşturdu. Bayramın 2. ve 3. gününde sahilde şemsiye açacak yer kalmadı.

Amasra'nın bakir koyları, az dalgalı suları, tarihi mekanları, doğayla bütünleşen güzelliklerinin yanı sıra balık ağırlıklı mutfak kültürüyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

OTEL VE PANSİYONLAR DOLDU

6 bin 600 nüfusu olan Amasra, Kurban Bayramı öncesinde 4 bin yatak kapasiteli otellerde ve pansiyonlarda bütün rezervasyonlar doldu. Kurban Bayramının 2´nci günü Amasra'ya gelen yerli ve yabancı turistler yoğun kalabalık oluşturdu.

3 KİLOMETRELİK ARAÇ TRAFİĞİ OLUŞTU

İlçe merkezine girişte araç trafiği nedeniyle 3 kilometrelik araç trafiği oluştu. Trafik polisleri Türkiye Taş Kömürü Amasra Müessese sahasının önündeki otoparka araçları yönlendirdi. Araçlar uzun süre beklemek zorunda kalırken, 1 kilometrelik yolu 1 saatte alabildiler.

Amasra'da Çekiciler Çarşısı, Amasra Kalesi'nde turistlerin yoğunluğundan dolayı yürüyecek yer kalmadı. Büyük Liman mevkiinde bulunun plajda ise denize giren turistler nedeniyle şemsiye açacak yer bulunamadı. Denize giren vatandaşlar 33 derecelik hava sıcaklığında denizde top oynadı. Plajda yer bulamayan bazı tatilcilerde kenardaki ağaçların altında gölgelikte oturmayı tercih etti.

NORMAL NÜFUS 6 BİNKEN 60 BİNE ULAŞTI

Amasra Belediye Başkanı Emin Timur, "9 günlük bayram tatili nedeniyle böyle bir yoğunluk beklemiyorduk. Özellikle yakın iller olan Zonguldak, Karabük, Kastamonu, Çankırı ve Ankara ile İstanbul´dan ve Türkiye´nin en uç bölgesinden Antalya´dan bile yoğun şekilde tatil için gelen vatandaşlarımız var. İlçemizin nüfusu normal zamanlarda 6 bin 600´dür.

Ama şimdi 60 bin kişiye ulaştı. Bunun için belediye olarak bütün izinleri kaldırdık. Yaklaşık 100 personelimizle 24 saat esasına göre gelen misafirlerimizin mağdur olmaması için çalışıyoruz. Bu yoğunluk bayramın 3'üncü ve 4'üncü günü fazla olacaktır. Bunun içinde tedbirlerimizi aldık"dedi.

Yorumlar

Önerilen Haberler

Tam sürüm için tıklayın.