Bekarlığı Sultanlık Yapan 10 Neden

Bekarlığı Sultanlık Yapan 10 Neden

Bekar bir hayat, sanıldığı kadar dezavantajlı değildir. Hatta bazıları için iyi bile olabilir. İşte, bekar olmanın 10 iyi sebebi…

Hepimiz aşık olmak isteriz. Hatta bunun için rahatlığımızı feda ederiz. Ancak bazen ilişkiler gelişim ve değişiminizin önünde engeldir. Bir süre yalnız olmak size daha üretici ve özgür bir hayat sunabilir.

NE İSTERSENİZ YAPABİLİRSİNİZ

İlişkilerinizde ortak şeyler yapmanız ve karşınızdakini öncelemeniz gerekir. Oysa yalnız kaldığınızda, o an canınız ne isterse onu yapabilirsiniz. Alışveriş yapmak isterseniz alışveriş yaparsınız, maç izlemek zorunda değilsiniz.

RAHATLIĞINIZI KURBAN ETMEK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ

Sıkı bir günün ardından yemek yapmak ya da partnerinizi mutlu etmek zorunda değilsiniz. Üstelik sürekli bakım yapmak ve programlar için hazırlanmak zorunda değilsiniz. Mesela uyumak istiyorsanız, uyuyup rahatlık alanınızı koruyabilirsiniz.

KENDİNİZE DAHA İYİ BAKARSINIZ

Araştırmalar bekar insanların daha düzenli egzersiz yaptığını göstermiş. Özellikle de daha fazla zaman ve daha fazla motivasyona sahip olacaklarından kendilerine daha fazla özen göstereceklerdir.

ARKADAŞLARINIZLA BAĞLANTIDA KALIRSINIZ

Bir ilişkiniz varsa arkadaşlarınıza zaman ayırmanız mümkün olmuyor. Bunu hepimiz biliriz. Daha fazla zaman ayırarak arkadaşlarla daha fazla vakit geçirebiliriz.

ZAMANINIZI KENDİNİZ BELİRLERSİNİZ

Karşınızdaki kişinin müsait olduğu zamanlara göre ajandanızı belirlemeyeceğiniz için zamanınızı kendinize göre belirlersiniz. Bir tek kendinize karşı sorumluluğunuz vardır. Kendi zamanınızı kendiniz kontrol edersiniz.

DAHA SAKİN HİSSEDERSİNİZ

Tartışmalardan, duygusal çalkantılardan uzak sakin bir dönem geçirebilirsiniz. Sadece kendinize, sosyal hayatınıza ve işinize odaklandığınız rahat bir döngünün içine girer kafanızı rahat eder.

DAHA ÜRETKEN OLURSUNUZ

Kafanızdaki problemleri ve ilişkinizdeki işaretleri düşünmekten ya da daha partnerinize göre sosyal hayatınızı ayarlamaktan dolayı sürekli dolu olan kafanız yerine, daha odaklanmış ve sakin bir kafaya sahip olur ve daha yaratıcı olursunuz.

ÖNCELİKLERİNİZİ BELİRLEYEBİLİRSİNİZ

Sevgilinizin sevmediği ya da tercih etmediği bir durumdan dolayı istediğiniz bir şeyi yapmayı ertelemiş ya da zamanınızı yönetememiş olabilirsiniz. Bekar bir hayatta, istediğiniz hobi ve etkinliği artık önceleyebilirsiniz.

ENERJİNİZİ KORURSUNUZ

Yanlış insanlar enerjinizi tüketebilir. Beraber yaptığınız ancak enerjinizi yiyen verimsiz işler yerine kalan enerjinizi hep yapmak istediğiniz daha güzel şeylere ayırabilirsiniz.

KENDİNİZİ BULURSUNUZ

Bekar olmak, kafanızı boşaltmak ve kendi değerlerinizi tekrar bulmak adına bir şans olabilir. İç sesiniz, dış etkilerden uzaklaşır. Bunun sonucunda daha rahat ve özgüvenli hissedersiniz.

Önerilen Haberler