Beklenmedik 5 moda trendi

Beklenmedik 5 moda trendi

Sokak stili ve moda endüstrisinin günden güne daha da çılgın hale büründüğü günümüz dünyasına hiç akla gelmeyecek garip akımlarlarla da karşılaşmıyor değiliz. Ucu bucağı olmayan trendler, hiç akla gelmeyecek alışkanlıklar çılgın modacıların defilelerini süslüyor.

Bir şekilde dolaplarımızda yer bulmuş ancak zamanlapopülerliğini yitirmiş olan akımları sizin için derledik.

FANTASTİK ÇORAPLAR

Hindistanlı tasarımcı Lirika Matoshi, hazırladığı çoraplar ile bir dönem fırtınalar estirmişti. Daha sonra sokak modası ile uyuşamayan bu çoraplar yok olup gitti ancak hala bazı bloggerlarda ve filmlerde görmek mümkün.

KANVAS DESENLİ CEKETLER, ELBİSELER

Bir dönem bu desen elbiseler oldukça popülerdi. Ancak göz yoran bu kumaş deseni zamanla ortadan kayboldu. Her ne kadar ilk ciddi örneklerini Dior'un yapmış olsa da, bu desenli elbiselerin tozlu raflara kalmış olmasına seviniyoruz.

MİNİ ÇANTALAR

İçine hiçbir şeyi sığdıramayacağımız, kullanışsız kelimesinin tam karşılığı olan bu çantalar bir dönem defilelerde oldukça sık kullanılıyordu. Tekstil sektörü yeni bir nefes ve bir farklılık olarak gördükleri bu çantaları ne kadar sokağa taşımak istemiş olsa da bu çantalar pek yerele inemedi

KISA BİSİKLET ŞORTLARI

Giymesi oldukça cesaret isteyen genelde ya crop top üstlerle ya da bol sweetshirtlerle kombinlenen bu taytlar,şu an tam anlamıyla piyasadan kalkmış denilemez ancak kullanması en zor parçaların başında geliyor.

ŞEFFAF AYAKKABILAR

Şu an her yerde görebileceğimiz şeffaf ayakkabılar moda eleştirmenleri tarafından sürekli eleştiri yağmuruna tutuluyor. Estetik durmamakla suçlanan bu ayakkabılara veda etme vakti de çok uzakta değil.

Önerilen Haberler