Belki de Bu Yüzden Kilo Veremiyorsunuz! Belki de Bu Yüzden Kilo Veremiyorsunuz!

Belki de Bu Yüzden Kilo Veremiyorsunuz!

Diyet programları uyguluyor, spor yapıyor ve zayıflatıcı ürünler kullanıyorsunuz. Ama hala aynı kilodasınız. Belki de bir yerde hata yapıyorsunuzdur!

Zayıflamaya çalışırken, yaptığınız ihmaller, gereksiz şeylere odaklanmak, acele etmek ve küçük ayrıntıları göz ardı etmek gibi nedenler diyetinizin hedeften uzaklaşmasına neden olur.

SADECE KALORİYE ODAKLANMAK

Aldığınız ve verdiğiniz kalori zayıflamanın ana unsurunu oluşturur. Ancak sadece kalori oranlarına odaklanıp kalmak, zayıflarken sürecin ne kadar sağlıklı devam ettiğini gözden kaçırmanıza neden olabilir. Kalorisi düşük diye sağlıksız besinler tüketmek, istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

SPORU İHMAL ETMEK

Sadece diyet yaparak kilo vermek elbette mümkün. Ancak spor yaparak daha kolay kalori yakabileceğinizi unutmayın. Kilo verme programınıza egzersizleri ekleyerek ve egzersizleri düzenli şekilde yaparak diyet sürecini daha sağlıklı ve verimli hale getirebilirsiniz.

TARTIYA TAKILIP KALMAK

Amacınız kilo vermek olunca tartıdaki rakamlar sizi yakından ilgilendiriyor. Ancak tartıdaki rakamlar size her şeyi ifade etmez. Tartı çizgisi aynı yerde dursa bile bu sizin sağlığınızın pozitif yönde değişip değişmediğini göstermez. Tartıdaki rakamlar aynı kalarak da fit olabileceğinizi, sağlıklı ve ideal vücuda sahip olma ihtimalinin olduğunu unutmayın. Tartıya bakarken sağlığınız hakkında değil sadece o anki ağırlığınız hakkında yorum yapabilirsiniz.

YETERİNCE UYUMAMAK

Yetersiz uyku, kilo almayı ve fazla beslenmeyi tetikler. Yetersiz uyku kortizol hormonunun salgılanmasına yol açtığı için göbek çevresinde yağlanmalara yol açar. Bu yüzden düzenli ve yeterli uyku, zayıflama sürecinde önemlidir.

PORSİYONLARI KÜÇÜLTMEK

Daha az kalori almak için porsiyonları daha küçük yapmanız gerekiyor diye düşünüyorsunuz. Ama bu doğru değil. Vücudunuzun ideal şekilde çalışabilmesi için belirli miktarda kalori alması gerekiyor. Normalin çok altında kalori aldığınızda kilo vermeniz zorlaşabileceği gibi sağlığınızı bozma riski de ortaya çıkar.

"DÜŞÜK KALORİLİ"VE "SAĞLIKLI" KAVRAMLARINI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYIN

Ürünlerin ambalajlarında yer alan sağlıklı, glutensiz, doğal, şeker ilavesiz ve organik gibi ibareler onların düşük kalorili olduğu anlamına gelmez. Popüler hale gelen ifadeler sizde olumlu çağrışım yapsa da ürünün kalorisi hakkında bilgi sahibi olmak için paket üzerinde yazan besin değerleri tablosuna bakmanız gerekiyor.

KOLAY PES ETMEK

Başarının kolay geleceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hedefe ulaşmak için sabırlı olalı ve programınızı düzenli şekilde uygulamalısınız. Eğer pes ettiyseniz tekrar başlamak için bir sonraki haftayı beklemeyin. Kaldığınız yerden devam edin.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Önerilen Haberler