Beyaz giymenin incelikleri

Beyaz giymenin incelikleri

Yazın güneşli günlerinde beyaz giymek kadar şık ve rahat bir şey olamaz. Ancak dikkat edin, şık olayım derken rüküş olabilirsiniz.

Beyaz giymenin kendine göre incelikleri vardır. Normal kombinler için ideal olan tercihler, beyaz giyimde yanlış olabilir. İşte beyaz giyinmen incelikleri…

DÜĞÜNDE BEYAZ GİYİLİR Mİ?

Modacılar giyim konusunda hep farklı düşünürler. Ama düğüne giderken beyaz giyinme konusunda hepsi hemfikirdir. Düğüne giderken beyaz giyilmez. Bu ayrıcalık, geline aittir.

SOĞUK HAVALARDA BEYAZ GİYMEK

Beyaz giymeyi seviyor ve beyazdan vazgeçemiyorsanız, kış mevsiminde ya da yazın serin geçen günlerinde beyaz giyerken beyazın koyu tonlarını tercih edebilirsiniz.

SICAK GÜNLERDE BEYAZ TERCİHİ

Yaz mevsiminin sıcak günlerinde beyaz tercih etmek doğru bir giyim seçimidir. Özelikle de havaların 40 dereceye ulaştığı günlerde beyaz seçimi yapmak bir ihtiyaç haline gelir. Sıcak havalarda beyaz tercihi yaparken açık ve yumuşak tonları tercih etmek doğru seçim olacaktır.

AYAKKABISEÇİMİ

Beyaz elbise giyiminde uyumlu bir görünüm elde etmek için ayakkabı seçiminde de dikkatli olmasınız. Beyaz elbise altına siyah rugan giymek absürt bir görüntü oluşturacaktır. Bu yüzden beyaz elbise ile beyaz sandalet ya da açık tonlarda ayakkabı tercih edebilirsiniz.

BEYAZ GİYİLECEK ORTAMLAR

Beyaz elbiseler rengi ve yapısı genellikle hassas yapıya sahiptir. Şehir hayatı içinde yoğun koşuşturmacanın olduğu ortamda beyaz giymek akıllıca bir seçim değildir. Beyaz daha çok rahat olduğunuz dönemlerde ve ortamlarda tercih edebilirsiniz.

Önerilen Haberler