Bilim Aşkın Sırrını Çözdü: Gerçek Aşk Kilo Aldırıyor!

Bilim Aşkın Sırrını Çözdü: Gerçek Aşk Kilo Aldırıyor!

ABD'de yapılan bir araştırmada bilim adamları uzun süreli romantik ilişkilerin kadın ve erkeğin kiloları arasında bir ilişki buldu. Mutlu ilişkiler kilo almayı hızlandırıyor.

Kuzey Carolina Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre güzel bir ilişki sizi obezite yapabilir. İşte, o araştırma…

UZUN İLİŞKİ KİLO ALDIRIYOR

Yapılan birkaç araştırmaya göre eğer ilişkilerde ya da evliliklerde mutluysanız kilo alma ihtimaliniz artıyor. North Carolina Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada 8 binden fazla insan takip edildi. Araştırmada 5-6 yılda evli kadınlar ortalama 10 kilo alırken aynı evde yaşayan ama evli olmayan kadınlar yaklaşık 9 kilo ve evli olmayan ve ayrı evlerde yaşayan kadınlar ortalama 5 kilo alıyorlar.

UZUN İLİŞKİLER ALKOL VE SİGARAYI AZALTIYOR

Erkekler için ise bu durum bekarlıktan bir ilişkiye geçiş sürecinde değişiyor. 2 seneden daha fazla sevgilisi ile birlikte yaşayan erkekler yaşamayan erkeklere nazaran 2 kat daha fazla kilo alabiliyor. Araştırma güçlü, romantikilişkiler ile obezite arasında bir bağlantı kurdu. Ayrıca uzun ilişkiler ile sigara ve alkol kullanımını azalması arasında da doğrudan bir ilişki keşfedildi.

Önerilen Haberler