Bir erkek evlilikten ne bekler?

Bir erkek evlilikten ne bekler?

Bir erkek evlenirken, evlendiği kadından ve evlilikten birtakım beklentiler içine girer. Bu beklentileri karşılandığı sürece mutlu olan erkekler, bunun aksi olduğunda ise evlilikten adım adım soğurlar.

Erkeklerin evliliğe karşı standart bakış açıları vardır. Bu konularda beklentilerini karşılayan erkekler mutlu olurken, evlilik beklentilerinin uzağında kaldığında ise mutsuzluk kaçınılmaz hale gelir.

SADAKAT OLMAZSA OLMAZ

Erkeklerin kadınlarda aradığı en önemli özelliklerden biri sadakattir. Bu konuda oldukça hassas olan erkekler, sadakati yitirecek bir durumla karşılaştığı zaman tekrar aynı güveni kazanmaları oldukça zordur.

SEVİLMEK BİR İHTİYAÇTIR

Erkeklerin katı ve standart görünümleri altında bir sevgi pıtırcığı yatar. Onlar da sevilmek ve hassas duygularla şımartılmak ister. Bunlar olmadığı zaman adım adım evlilikten ve eşlerinden soğurlar.

TAKDİR EDİLMEK

Erkeklerin sistemleri oldukça basittir. Kadınlar kadar olmasa da onlar da takdir isterler. Başarı gösterdiklerinde, hediye aldıklarında ya da motivasyona ihtiyaç duyduklarında takdir edilmeyen erkekler mutsuz olurlar.

HOŞGÖRÜ

Erkekler hata yaptıklarında hemen ceza ile karşılaştıklarında bir sonraki davranışlarında gergin olurlar. Bu yüzden erkekler evlilikten biraz esneklik ve biraz da hoşgörü bekler. Erkekler hata yaptıklarında hoşgörüleceğini bilirse daha özgüvenli ve daha rahat olur.

GÜVENİLMEK İSTER

Erkekler sık sık "aldatan taraf" olmakla suçlandığı için ilişkide bu damgadan kurtulmak ister. Gereksiz stres olmamak ve eşine karşı tamamen rahat davranabilmek için güvenildiğini bilmek isterler.

Önerilen Haberler