Bir ilişkiye hazır olduğunuzu gösteren 4 sinyal

Bir ilişkiye hazır olduğunuzu gösteren 4 sinyal

İnsan ilişkileri biraz karmaşıktır. Bu dengenin arasında kaybolmamak için bazen ayrılıklardan sonra kendimize mola vermemiz gerekebilir. Bu molalar kafamızı ve kalbimizi dinlendirmek için bir ferahlıktır.

Ayrılıklardan bir süre sonra can sıkıntısı ve duygusal boşluk en sık karşılaşılan sorunların başındadır. Bu ikileme düştüğümüzde genelde bir ilişki ya da bir partner arayışına gireriz. İşte bu noktada kendimize bazı sorular yöneltmeliyiz. İşte bu önemli soruları sizin için hazırladık.

YALNIZ KALMAKTAN KORKMAMAK

İnsan tek başına bir bireydir. Kendi işleri yapmak zorunda oldukları ve yapmak istedikleri vardır. Bu durumda eğer kafanızı yastığa koyduğunuzda kendinizi rahat hissediyor, illa yanınızda aileden bir birey ya da bir arkadaş aramıyorsanız yani yalnız olmaktan korkmuyorsanız bir ilişkiye hazırsınız denilebilir.

YANINIZA BİR TAMAMLAYICI ARAMIYORSANIZ

Tek başına sinemaya gitmek, bir kitap kafede vakit geçirmek ya da tek başına alışverişe çıkmak… Eğer yanınızda illa birini aramıyorsanız insanları yanınıza bir tamamlayıcı olarak değilde bir yoldaş olarak görüyorsanız ilişki düşünme evresi sizin için gelmiş demektir. Çünkü sevgili olma durumu aslında birbirine yoldaş olmaktır.

KENDİ İLGİ ALANLARINIZIN FARKINDAYSANIZ

Kendi istek ve arzularınızın farkındaysanız, ben bunu ve bunu istiyorum ve bu şekilde istiyorum diyebiliyorsanız, yine bir ilişkiye kapılarınızı açabilirsiniz.

İNSANLARA GÜVEN PROBLEMLERİNİZİ AŞTIYSANIZ

Ayrılıklar genelde kalp kırıcıdır. Hele ki ilişki aldatılmayla bittiyse çok daha sıkıntılı bir süreç sizi bekler. İnsanlara olan inanç ve güven oldukça azalır. İşte bu süreci sağlıklı bir şekilde aştıysanız ve çevrenize artık çok daha rahat güvenir ve inanır olduysanız siz de yeni biri ile tanışabilir durumdasınız demektir.

Önerilen Haberler