Birbirinden farklı 7 düğün pastası trendi

Birbirinden farklı 7 düğün pastası trendi

Bir düğünün olmazsa olmazı pastalardır. Düğününüz için pasta seçmekte zorlanıyorsanız, sizin için birbirinden güzel ve farklı 7 düğün pastası trendini derledik. İşte, 7 farklı düğün pastası trendi...

Düğün hazırlığında olanlar için düğün pastalarını seçmek büyük önem arz eder. Hatta öyle ki araştırmalar çok önceden başlar. Çok fazla bilinmese de düğün pastaları aslında birçok çeşide sahiptir. Her döneme göre gelinlerin tercihi değişiklik göstermektedir. Farklı bir düğün isteyen, alışılmışın dışında bir tarza sahip gelinler, pastalarını da kendi tarzlarına uydurmaktadırlar.

1- KLASİK, ÇİÇEKLİ DÜĞÜN PASTASI

Yapılışında büyük bir emeğin verildiği görülen ve adeta mükemmellik abidesi olan klasik beyaz üstüne çiçekli pastalar en çok tercih edilen pasta türü. Genellikle zarif ve şık bir görünüm sergileyen bu pastalar ince el işi istiyorlar. Üstelik dantel ve nakış detayları zaman alıyor.

2- KAPLAMASIZ, BOHEM PASTALAR (NAKED CAKES)

Diğer adıyla çıplak pastalar da denilebilir. Sadece pandispanyanın güzelliğini ön plana çıkaran bu pastalar son zamanlarda oldukça moda.

3- KONSEPT PASTALAR

Düğünlerde konsept trendi devam ettikçe konsept pastalar da devam edecek. Belli bir konsepte uygun olarak özel olarak tasarlanan pastalar, filmlerden kitaplara hatta bilgisayar oyunlarına kadar çok geniş bir yelpazede hazırlanabiliyor.

4- CUP CAKE PASTALAR

Cup cakelerden oluşan bu pastalar daha pratik ve modern bir görünüm oluşturuyor. Tek tek dağıtılarak etrafı kirletmeyen bu pastalar, gelinler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

5- MEYVELİ PASTALAR

Şık bir düğün isteyenler klasik pastalara yönelirken, daha eğlenceli ve tatlı bir düğün isteyenler meyveli pastalara yöneliyorlar. Meyvenin pasta süsü olarak kullanıldığı ve renkli bir görsel şölen oluşturduğu bu pastalar, yeni nesil düğünlerin vazgeçilmezleri arasında yerini aldılar.

6- İHTİŞAMI GÖKLERDE PASTALAR

Tasarım niteliğinde olan ve genellikle çiftlerden bir parça oluşturulan oldukça ihtişamlı bu pastalar, altın ve gümüş detayları ile süslenebiliyor ya da tamamen beyaz ancak ince işlemeler ile büyük bir pasta haline getiriliyor. Genellikle büyük ve ihtişamlı düğünlerde tercih edilen bu pastalar güzel görüntülere sahne oluyor.

7- RENKLİ PASTALAR

Kuralları yerle bir etmek isteyen gelinler nasıl ki beyaz gelinlikler yerine renklileri tercih ediyorlarsa, klasik beyaz pastalar yerine rengarenk pastalara yöneliyorlar. Yazı ve ilkbaharı daha çok temsil eden bu pastalar, düğüne neşe katıyorlar.

Önerilen Haberler