Böbreklerinizde sorun olduğunu gösteren işaretler

Böbreklerinizde sorun olduğunu gösteren işaretler

Vücudunuzu detoksifiye eden böbreklerde yanlış bir şey olduğunda tüm vücudunuz etkilenir. Eğer böbreklerinizdeki değişimi erken fark etmezseniz ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Böbreğinizin verdiği sinyallerin ne anlama geldiğini bilirseniz erken teşhis yapılmasını sağlayabilir, ciddi sorunları daha oluşmadan engelleyebilirsiniz.

İDRARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

Koyu renkli, köpüklü idrar böbreklerde sorun olduğunu işaret ederken idrara sık sık çıkmada benzer şekilde böbrek sorunlarına işaret eder. Bu değişiklikler doktora başvurmanızı gerektiğinin göstergeleridir.

YORGUNLUK

Sağlıklı böbreklere sahip olan kişilerde yeterli kırmızı kan hücresi ve kanda da yeterince oksijen bulunur. Oksijen azlığının sonucu olan yorgunluk böbreklerinizde bir sorun olduğunun işareti olabilir.

CİLT PROBLEMLERİ

Kanı detoksifiye eden böbrekler, sağlıklı çalışmama durumunda toksin birikimine nende olur. Bu da kaşıntı ve kızarıklıklara yol açar.

AĞZI KOKUSU

Kanda toksin birikimi ile ilgi olan ağız kokusu, böbrek sorunu ile bağlantılı olabilir.

UYKU BOZUKLUĞU

Böbrekler düzgün çalışmazsa uyku apnesi ve çeşitli uyku problemleri baş gösterir. Bu sorunun yanında aşırı horlama sorunu da varsa doktorunuza başvurmalısınız.

AYAKLARDA VE ELLERDE ŞİŞME

Düzgün çalışmayan eller sodyum tutulmasına nende olarak ellerde ve ayaklarda şişmeye neden olur.

DİĞER BELİRTİLER

Böbrek yetmezliğine bağlı olarak sırt ağrıları, yüksek vücut ısısı görülebilir.

Böbrek filtre sistemini düzgün çalışmaması gözlerde şişliğe neden olabilir.

Bu gibi belirtiler durumunda doktorunuza başvurmalısınız.

Önerilen Haberler