Böcek düşmanı 5 ev bitkisi

Böcek düşmanı 5 ev bitkisi

Evde bitki besleme hobisi olanlar zaman zaman böcek sorunu nedeniyle bu hobilerinden vazgeçmek zorunda kalabiliyorlar. Ancak böcek düşmanı bitkilerle bu hobilerini doyasıya yaşayabilirler.

Bazı bitkiler böcek sorununa neden olduğu için evde yetiştirmek için uygun değildir. Bazıları ise böceklere düşman olduğu için evde yetiştirilmesi gereklidir. İşte böcek düşmanı bitkiler.

1.NANE

Sivrisinek, karınca ve fare gibi zararlılara düşmanolan nane, kapı önleri, balkon ve bahçeler için ideal bir bitkidir.

2.FESLEĞEN

Fesleğenler sivrisinek ve karasinekleri bulundukları ortamdan uzak tutarlar. Kapı önleri, balkonlar ve pencere önleri fesleğenler için ideal konumlardır.

3.ALLIUM

Sümüklü böcek ve yaprak biti gibi böcek türlerini uzak tutan allium, aynı zamanda diğer bitkilere zarar veren böcekleri de ortamdan uzak tutar.

4.BİBERİYE

Sebze böcekleri, karasinek ve sivrisinek gibi böcek türlerine düşman olan biberiye, özellikle yemeklere lezzet vermek için de sıkça tercih ediliyor. Hem sağlık hem de lezzet açsından katkısı olan biberiyeleri cam kenarlarında ve balkonlara rahatça yetiştirebilirsiniz.

5.LAVANTA

Görüntüsü ve kokusu ile hoş bir auraya sahip olan lavantalar güve, karasinek, pire ve sivrisinek gibi zararlıları uzak tutar. Cam kenarları ve balkonlar lavantalar için ideal konumlardır.

Önerilen Haberler